Geen podiumplaats voor zwemsters 4x50 wisselslag
KAZAN (ANP) - Kira Toussaint, Kim Busch, Maaike de Waard en Valerie van Roon zijn er op de EK zwemmen kortebaan in Kazan niet in geslaagd een medaille te pakken op de 4x50 wisselslag. Het Nederlandse kwartet eindigde in de finale als vierde.
Nederland kwam in Rusland tot een tijd van 1.44,68. Het goud ging in 1.44,19 naar Rusland, zilver was er voor Zweden (1.44,32) en Italië zwom in 1.44,46 naar het brons.
Kort daarvoor verzekerden Toussaint en De Waard zich van een finaleplaats op de 50 meter rugslag. Toussaint deed dat met de tweede tijd: 26,07. Alleen Analia Pigree uit Frankrijk was een fractie sneller: 26,05. De Waard kwam tot 26,10.
Busch lukt het niet de finale te halen van de 100 meter vrije slag. Ze werd met 53,75 zesde in haar race. Marrit Steenbergen noteerde met 52,22 de tweede tijd en plaatste zich wel overtuigend voor de finale.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
8 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
22 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
23 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
23 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden