Geen plek meer bij parade in Londen, demonstranten weggevoerd
LONDEN (ANP) - Vanwege drukte in het centrum van Londen is er geen plek meer voor toeschouwers bij de Trooping the Colour-parade die gehouden wordt vanwege het 70-jarig regeringsjubileum van koningin Elizabeth. Volgens Britse media zijn voorafgaand aan de parade verschillende demonstranten die problemen veroorzaakten, weggevoerd door agenten.
Om "teleurstelling te voorkomen" vraagt de politie mensen niet meer naar het St. James's Park te komen, nabij Buckingham Palace. Er is geen ruimte meer, zo wordt op Twitter meegedeeld. Op beelden is te zien dat het er vol staat met mensen. Britse media melden dat duizenden fans al de hele ochtend langs de route staan te wachten. Sommigen sliepen in de buitenlucht om zeker te zijn van een goede plek.
De politie heeft even na 10.00 uur, voorafgaand aan de parade, een onbekend aantal arrestaties verricht. Volgens Sky News gaat het om een groep mannen die over de barricades probeerde te klimmen. Met wat voor intenties zij dit deden, is niet duidelijk.
Festiviteiten
De Trooping the Colour-parade is het startschot van de festiviteiten die van donderdag tot en met zondag plaatsvinden vanwege het platina jubileum van Elizabeth, die op 2 juni 1952 koningin werd na het overlijden van haar vader koning George VI.
De koningin rijdt zelf niet mee met de parade. Wel zal zij na afloop op het balkon van Buckingham Palace te zien zijn. Vanwege haar broze gezondheid wordt zij tijdens de festiviteiten nauwlettend in de gaten gehouden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
4 uur geledenNIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
9 uur geleden