Geen plan IOC-baas Bach zich te uiten over Oekraïne-conflict
BEIJING (ANP) - In het conflict rond Oekraïne zal IOC-baas Thomas Bach vooralsnog geen persoonlijk appel doen op de Russische president Vladimir Poetin om de "olympische vrede" te bewaren. "Ik neem aan dat hij zich op de Winterspelen concentreert. Ik weet het niet maar het lijkt me hoogst onwaarschijnlijk", zei Mark Adams, de woordvoerder van het Internationaal Olympisch Comité, zondag in Beijing. Hem was gevraagd of de hoogste sportbaas vanwege de mogelijke militaire escalatie in Oekraïne een telefoontje naar Poetin heeft gepland.
Meer dan 120.000 Russische militairen hebben zich langs de grens van Oekraïne verzameld. De VS vrezen spoedig een inval van de Russen. Het IOC zal zich, zo meldde Adams, als altijd politiek neutraal opstellen. Wel verwees de woordvoerder naar de openingsspeech van Bach, die daarin John Lennons tekst 'Give Peace a Chance' (Geef vrede een kans) aanhaalde.
De Oekraïense skeletonner Vladislav Heraskevitsj hield vrijdag na zijn derde run een stuk papier in de nationale kleuren van zijn land omhoog met het opschrift: geen oorlog in Oekraïne. De 23-jarige skeleton-piloot liet het demonstratief voor de camera's in het finishgebied van het ijskanaal in Yanqing zien.
Volgens Adams is er daarna contact geweest tussen officials en het team van Heraskevitsj, die zijn boodschap na de laatste run niet meer liet zien.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
18 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
21 uur geleden