Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen plan IOC-baas Bach zich te uiten over Oekraïne-conflict

Geen plan IOC-baas Bach zich te uiten over Oekraïne-conflict

BEIJING (ANP) - In het conflict rond Oekraïne zal IOC-baas Thomas Bach vooralsnog geen persoonlijk appel doen op de Russische president Vladimir Poetin om de "olympische vrede" te bewaren. "Ik neem aan dat hij zich op de Winterspelen concentreert. Ik weet het niet maar het lijkt me hoogst onwaarschijnlijk", zei Mark Adams, de woordvoerder van het Internationaal Olympisch Comité, zondag in Beijing. Hem was gevraagd of de hoogste sportbaas vanwege de mogelijke militaire escalatie in Oekraïne een telefoontje naar Poetin heeft gepland.

Meer dan 120.000 Russische militairen hebben zich langs de grens van Oekraïne verzameld. De VS vrezen spoedig een inval van de Russen. Het IOC zal zich, zo meldde Adams, als altijd politiek neutraal opstellen. Wel verwees de woordvoerder naar de openingsspeech van Bach, die daarin John Lennons tekst 'Give Peace a Chance' (Geef vrede een kans) aanhaalde.

De Oekraïense skeletonner Vladislav Heraskevitsj hield vrijdag na zijn derde run een stuk papier in de nationale kleuren van zijn land omhoog met het opschrift: geen oorlog in Oekraïne. De 23-jarige skeleton-piloot liet het demonstratief voor de camera's in het finishgebied van het ijskanaal in Yanqing zien.

Volgens Adams is er daarna contact geweest tussen officials en het team van Heraskevitsj, die zijn boodschap na de laatste run niet meer liet zien.

Meer uit Sport

Norris en Piastri mogelijk gestraft na Grote Prijs van Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.

1 uur geleden
Norris noemt Verstappen verdiende winnaar: heb het zelf verpest

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.

2 uur geleden
Stoere praat McLaren stimuleerde Verstappen 'nog harder' te gaan

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.

2 uur geleden
Verstappen denkt niet aan titel: beter het per race te bekijken

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen denkt ook na zijn machtige zege in de Grote Prijs van Las Vegas niet aan zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, ook al liep hij wel zeven punten in op kampioenschapsleider Lando Norris. "De beste benadering is toch het race voor race te bekijken. Het gat is nog steeds groot, maar ik ga ook de laatste twee races proberen er alles uit te halen en te winnen. En dan zien we in Abu Dhabi wel waar ik ben geëindigd", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in het interview op de baan.

2 uur geleden
Verstappen blijft in de race om de titel na 69e zege in Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.

3 uur geleden
Schaatser Nuis eindigt als derde op 1500 meter in Calgary

CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).

11 uur geleden
Schaatsster Beune klopt Takagi in Calgary

CALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.

11 uur geleden