Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen paniek bij winnaar Getachew na verkeerde afslag in marathon

Geen paniek bij winnaar Getachew na verkeerde afslag in marathon

AMSTERDAM (ANP) - Tsegaye Getachew won na 2022 opnieuw de marathon van Amsterdam. De Ethiopiër beschikte over de beste versnelling aan het einde van de 42,195 kilometer lange wedstrijd door de hoofdstad. Vlak voor het binnengaan van het Olympisch Stadion ging het even mis. Getachew nam de afslag voor de begeleidende fietsers en motoren en raakte bijna van het parcours af.

"Ik volgde een fietser en lette niet op", zei de Ethiopische winnaar na de race. "Ik ging naar rechts, terwijl de andere twee jongens naar links gingen." Getachew moest even inhouden om de juiste route naar de finish te vinden, maar zette vervolgens een versnelling in. Hij sprintte voorbij zijn medekoplopers Boki Asefa en Maru Teferi en passeerde met enkele seconden voorsprong als eerste de finish in 2.05.38.

"Ik raakte niet in paniek door het foutje, want ik was er vrij zeker van dat ik alsnog zou winnen" zei Getachew, die een snelle eindtijd halverwege de race al uit zijn hoofd zette. "Ik kreeg last van mijn been en had een beetje pijn. Ik ben bewust niet gaan pushen voor een snelle tijd. Ik had maar één doel en dat was winnen."

Meer uit Sport

Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

10 uur geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

11 uur geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

11 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

21 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

21 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden