Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen paniek bij winnaar Getachew na verkeerde afslag in marathon

Geen paniek bij winnaar Getachew na verkeerde afslag in marathon

AMSTERDAM (ANP) - Tsegaye Getachew won na 2022 opnieuw de marathon van Amsterdam. De Ethiopiër beschikte over de beste versnelling aan het einde van de 42,195 kilometer lange wedstrijd door de hoofdstad. Vlak voor het binnengaan van het Olympisch Stadion ging het even mis. Getachew nam de afslag voor de begeleidende fietsers en motoren en raakte bijna van het parcours af.

"Ik volgde een fietser en lette niet op", zei de Ethiopische winnaar na de race. "Ik ging naar rechts, terwijl de andere twee jongens naar links gingen." Getachew moest even inhouden om de juiste route naar de finish te vinden, maar zette vervolgens een versnelling in. Hij sprintte voorbij zijn medekoplopers Boki Asefa en Maru Teferi en passeerde met enkele seconden voorsprong als eerste de finish in 2.05.38.

"Ik raakte niet in paniek door het foutje, want ik was er vrij zeker van dat ik alsnog zou winnen" zei Getachew, die een snelle eindtijd halverwege de race al uit zijn hoofd zette. "Ik kreeg last van mijn been en had een beetje pijn. Ik ben bewust niet gaan pushen voor een snelle tijd. Ik had maar één doel en dat was winnen."

Meer uit Sport

Verhoeven neemt het op tegen Usyk in strijd om wereldtitel boksen

AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.

12 uur geleden
Basketballers winnen van Oostenrijk in WK-kwalificatie

WENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.

13 uur geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Dubai zesde finale uit carrière

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.

15 uur geleden
Kunstrijders Wories, Danilova en Tsiba naar WK in Praag

PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.

16 uur geleden
Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

20 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

1 dag geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

1 dag geleden