Geen overlevenden bij Chinese vliegtuigcrash
BEIJING (ANP/DPA) - Er zijn geen overlevenden gevonden op de plek in het zuiden van China waar maandag een vliegtuig neerstortte, melden staatsmedia 18 uur nadat de crash plaatsvond. Er waren 123 passagiers en negen bemanningsleden aan boord.
De Boeing 737-800 van China Eastern Airlines was van Kunming onderweg naar Guangzhou en stortte neer in de bergen bij Wuzhou, een stad in de regio Guangxi. Daar ontstond een grote brand. Er werd al niet gerekend op overlevenden, maar dat is nu officieel bevestigd.
Het toestel was zeven jaar oud en viel plotseling van een hoogte van meer dan 8000 meter, meldt de luchtverkeersleiding.
Boeing heeft laten weten technische experts naar China te sturen om te helpen bij het onderzoek naar de toedracht van de crash.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk zet zaterdag 70.000 politieagenten en gendarmes in om de orde te bewaren tijdens de verwachte grote protestdag. De Franse regering erkende vorige week niet goed voorbereid te zijn op de grote rellen die ontstonden bij demonstraties in het hele land en wil dit keer voorkomen dat het opnieuw uit de hand loopt.
26 minuten geledenLONDEN (ANP) - Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is zeer ontdaan door berichten dat haar vader Thomas Markle wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik. Dat heeft de hertogin van Sussex in een verklaring laten weten. Onder meer The Sun meldde dat de bestanden waren aangetroffen in de voormalige woning van Markle.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas gaat vrijdag naar het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag "om de onwrikbare inzet en solidariteit van de EU jegens het Internationaal Strafhof te onderstrepen", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. Kallas spreekt onder meer ICC-voorzitter Tomoko Akane en de griffier van het Hof, Osvaldo Zavala Giller.
50 minuten geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De verdachte van de dodelijke schietpartij in Trappes, een voorstad van Parijs, "wilde een bloedbad aanrichten", zegt burgemeester Ali Rabeh tegen BFMTV. Het geweld heeft één persoon het leven gekost. Vier anderen raakten gewond.
1 uur geledenTRAPPES (ANP) - Bij een schietpartij in Trappes, een voorstad van Parijs, is één dode gevallen, meldt de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Vier anderen raakten gewond. Lecornu noemt het een "zeer ernstig" incident en laat weten dat de dader is gearresteerd. Er is nog niks bekendgemaakt over een motief.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin zegt dat er gesprekken met Oekraïne en de Verenigde Staten gepland staan voor november. De onderhandelingen moeten plaatsvinden in Abu Dhabi, na maandenlang te hebben stilgelegen.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV herstelt goed na een operatie aan zijn long, waarbij een tumor is verwijderd, meldt het Vaticaan. De paus heeft een borstkasonderzoek gehad. Ondanks de positieve resultaten heeft hij wel een geplande reis naar de Italiaanse stad Assisi afgezegd.
3 uur geleden