Geen opvolger hoofdcoach Van Commenée bij Atletiekunie
ARNHEM (ANP) - De functie van hoofdcoach wordt niet langer ingevuld bij de Atletiekunie. Het betekent dat er voor de gestopte Charles van Commenèe geen opvolger komt, zei de nieuwe technisch directeur Vincent Kortbeek. "Er zit volgens mij zoveel knowhow in de huidige technische staf, ik denk dat deze groep coaches elkaar kan versterken en helpen. Daar hoeft geen hoofdcoach tussen."
Deze week werd bekend dat atlete Susan Krumins (36) is toegetreden tot de technische staf. De specialiste op 5000 en 10.000 meter, tweevoudig medaillewinnaar op EK's, gaat bondscoach Tomasz Lewandowski ondersteunen op de middellange afstanden. "Thomas heeft een berg ervaring, maar het begeleiden van de atleten is zo intensief, hij kwam tijd tekort. Mooi dat Susan met haar ervaring erbij komt", aldus Kortbeek.
Ook voormalig hordeloopster Marjan Olyslager is nieuw in de technische staf. Zij gaat vooral Kortbeek ondersteunen.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
40 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
4 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
7 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
8 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
15 uur geleden