Geen opvolger hoofdcoach Van Commenée bij Atletiekunie
ARNHEM (ANP) - De functie van hoofdcoach wordt niet langer ingevuld bij de Atletiekunie. Het betekent dat er voor de gestopte Charles van Commenèe geen opvolger komt, zei de nieuwe technisch directeur Vincent Kortbeek. "Er zit volgens mij zoveel knowhow in de huidige technische staf, ik denk dat deze groep coaches elkaar kan versterken en helpen. Daar hoeft geen hoofdcoach tussen."
Deze week werd bekend dat atlete Susan Krumins (36) is toegetreden tot de technische staf. De specialiste op 5000 en 10.000 meter, tweevoudig medaillewinnaar op EK's, gaat bondscoach Tomasz Lewandowski ondersteunen op de middellange afstanden. "Thomas heeft een berg ervaring, maar het begeleiden van de atleten is zo intensief, hij kwam tijd tekort. Mooi dat Susan met haar ervaring erbij komt", aldus Kortbeek.
Ook voormalig hordeloopster Marjan Olyslager is nieuw in de technische staf. Zij gaat vooral Kortbeek ondersteunen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
9 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
15 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
17 uur geleden