Geen opvolger hoofdcoach Van Commenée bij Atletiekunie
ARNHEM (ANP) - De functie van hoofdcoach wordt niet langer ingevuld bij de Atletiekunie. Het betekent dat er voor de gestopte Charles van Commenèe geen opvolger komt, zei de nieuwe technisch directeur Vincent Kortbeek. "Er zit volgens mij zoveel knowhow in de huidige technische staf, ik denk dat deze groep coaches elkaar kan versterken en helpen. Daar hoeft geen hoofdcoach tussen."
Deze week werd bekend dat atlete Susan Krumins (36) is toegetreden tot de technische staf. De specialiste op 5000 en 10.000 meter, tweevoudig medaillewinnaar op EK's, gaat bondscoach Tomasz Lewandowski ondersteunen op de middellange afstanden. "Thomas heeft een berg ervaring, maar het begeleiden van de atleten is zo intensief, hij kwam tijd tekort. Mooi dat Susan met haar ervaring erbij komt", aldus Kortbeek.
Ook voormalig hordeloopster Marjan Olyslager is nieuw in de technische staf. Zij gaat vooral Kortbeek ondersteunen.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - Álex Márquez is achter zijn broer Marc zeker van de tweede plek in het wereldkampioenschap MotoGP. De jongere van de twee eindigde als tweede in de sprintrace voor de Grote Prijs van Maleisië, waardoor hij niet meer kan worden achterhaald. De Italiaan Francesco Bagnaia won de korte race na vanaf poleposition te zijn vertrokken.
53 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is ondanks zijn beste tijd in de tweede vrije training nog niet gerust op een goed resultaat in de Grote Prijs van Mexico. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was tevreden over zijn snelle rondje op het Autódromo Hermanos Rodríguez, maar klaagde over zijn grip op de langere stukken.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede gouden medaille te pakken op de WK baanwielrennen in Chili. De 26-jarige Mijdrechtse was op de wielerpiste van Santiago de beste op het omnium. Wiebes kroonde zich eerder op de WK al tot wereldkampioene op het onderdeel scratch.
8 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich op de WK baanwielrennen in Chili voor het eerst gekroond tot wereldkampioene op de sprint. De 27-jarige Brabantse troefde op de wielerpiste van Santiago de Japanse Mina Sato af in de finale. Ze verzekerde zich van het goud door beide heats overtuigend te winnen.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Mexico in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez 0,153 seconde sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari de tweede tijd noteerde. De Italiaan Kimi Antonelli reed in zijn Mercedes de derde tijd. Hij gaf 0,174 seconde toe op Verstappen, die zijn snelste ronde reed op de zachte band.
8 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen is hard op weg te slagen in zijn unieke missie om vier wereldtitels te veroveren op de WK baanwielrennen in Chili. De 28-jarige Brabander is op drie titels gekomen door de kilometer tijdrit te winnen op de piste van Santiago. Hij veroverde het goud met een tijd van 57,978 seconden. Het is al zijn negentiende wereldtitel in totaal.
10 uur geledenDORTMUND (ANP) - Raymond van Barneveld is al in de eerste ronde van het EK darts in Dortmund uitgeschakeld. De 58-jarige Nederlandse prof verloor in een kwartier van regerend wereldkampioen Luke Littler. De 18-jarige Brit won met 6-1.
12 uur geleden