'Geen onrust in Nederlands deel Sint Maarten'
PHILIPSBURG (ANP) - De onrust die al dagen heerst in het Franse deel van Sint-Maarten is niet overgeslagen naar het Nederlandse deel. Dat heeft minister-president van Sint-Maarten, Silveria Jacobs, zondag laten weten.
Volgens de politie zijn er geen "verhoogde activiteiten" in het Nederlandse gedeelte. De winkels zijn gewoon open en alles loopt zoals normaal. Toeristen die weg willen uit het Franse gedeelte, Saint-Martin, worden geholpen.
Uit veiligheidsoverwegingen heeft de premier geen toestemming gegeven voor boten om in de haven van Sint-Maarten aan te meren, in plaats van in het Franse gedeelte. Vanuit Saint-Martin was daartoe een verzoek gedaan.
Jacobs heeft wel nogmaals haar solidariteit uitgesproken met de bewoners van Saint-Martin. Ze hoopt dat de situatie niet verder escaleert en heeft medische hulp of noodhulp toegezegd indien dat nodig is.
In het Franse deel van Sint-Maarten zijn al enkele dagen demonstraties aan de gang en meerdere wegen zijn geblokkeerd. De inwoners zijn boos dat de Franse regering niet heeft overlegd over de plannen die ze wil doorvoeren voor de wederopbouw van het eiland na orkaan Irma, die twee jaar geleden grote verwoestingen aanrichtte.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook in Den Haag mogen mensen geen vuurwerk afsteken tijdens de komende jaarwisseling. Gemeenten kunnen verenigingen een ontheffing op het landelijke vuurwerkverbod geven, maar Den Haag maakt daar geen gebruik van.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De brand in het Olympisch Stadion in Amsterdam is onder controle, meldt de veiligheidsregio in de nacht van donderdag op vrijdag. De hulpdiensten bouwen hun inzet af en vertrekken stapsgewijs.
9 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De gemeenteraad van Terneuzen heeft na een urenlang debat ingestemd met een vergunning voor een asielzoekerscentrum in een voormalig pand van Neckermann. De vorige raad had er nog negatief over geadviseerd. Het nieuwe college, dat na de verkiezingen van maart aantrad, paste het voorstel aan om de sociale veiligheid te verbeteren. Met steun van meerdere oppositiepartijen werd het nipt aangenomen. Wel stemden enkele raadsleden van coalitiepartij TOP/Gemeentebelangen tegen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Deze vrijdag doen voor het eerst meer dan 3000 scholen mee aan Paarse Vrijdag, het jaarlijkse evenement voor scholen waarop gevierd wordt dat iedereen zichzelf mag zijn, ongeacht je geaardheid, geloof of huidskleur. Initiatiefnemer COC Nederland zag de aanvragen dit jaar stijgen tot een totaal van 3130 scholen die willen meedoen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft donderdagavond ingestemd met het hijsen van de regenboogvlag. Zondag is het coming-out day en dan zal de veelkleurige vlag zichtbaar zijn aan het parlementsgebouw, op initiatief van PRO-Kamerlid Kati Piri.
10 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - De Commandant der Zeemacht in het Caribisch gebied heeft donderdagmiddag (lokale tijd) laten weten dat de Nederlandse Defensie het politiekorps van Sint-Maarten per direct gaat helpen 'in de strijd tegen de criminaliteit'. Defensie in het Caribisch gebied staat de komende periode de lokale politie op het eiland bij. Het is al de vijfde keer in ruim twee jaar dat het eiland aan Nederland militaire hulp heeft gevraagd.
10 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het Gelderse Opheusden is donderdagavond rustig verlopen. Even na 22.30 uur waren de meesten van de 150 demonstranten die zich hadden verzameld bij het gemeentehuis, vertrokken, zag een ANP-verslaggever.
12 uur geleden