Geen onregelmatigheden bij volmachtstemmen Bergen op Zoom
BERGEN OP ZOOM (ANP) - Er zijn geen onregelmatigheden gevonden bij het onderzoek naar volmachtstemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Bergen op Zoom. Dat laat het Openbaar Ministerie woensdag weten aan burgemeester Frank Petter, die het OM had gevraagd hier onderzoek naar te doen.
In Bergen op Zoom mochten in totaal 3069 mensen bij volmacht stemmen. Met een volmacht kunnen kiezers die niet in staat zijn in persoon te stemmen, bijvoorbeeld door ziekte of vakantie, iemand anders voor hen laten stemmen. Het percentage volmachtstemmen op twee stemlokalen lag met 19 tot 22 procent ver boven het gemiddelde van 8 tot hooguit 12 procent. Daardoor ontstond het vermoeden dat er mogelijk fraude was gepleegd.
Het OM heeft de stembiljetten van de twee stembureaus in de wijk Oost onderzocht. Daar is geen overschrijding gevonden van de toegestane hoeveelheid machtigingen per fysieke stemmer. Ook zijn een aantal getuigen gehoord, die een afdoende reden hadden per volmacht te stemmen, aldus het OM. Zo waren er mensen op vakantie of zorgde corona ervoor dat ze niet konden stemmen.
Het onderzoek naar het onrechtmatig stemmen met volmacht is daarmee afgerond, laat de gemeente weten. De nieuwe raad van Bergen op Zoom wordt, net als in de meeste andere gemeenten, op 30 maart geïnstalleerd.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Ook zorgverzekeraar CZ houdt de premie van zijn meest gekozen basisverzekering volgend jaar gelijk. De polis kost 159,99 euro per maand, net als dit jaar.
2 uur geledenYERSEKE (ANP) - Het sinterklaascomité van Yerseke ziet af van de intocht van Sinterklaas omdat Kick Out Zwarte Piet (KOZP) er zaterdag wilde komen demonstreren. De organisatie zegt dat de intocht dit jaar niet op een veilige manier kan plaatsvinden.
4 uur geledenOUWERKERK (ANP) - Van de 850 woningen die door andere landen aan Nederland zijn geschonken na de Watersnoodramp van 1953, kunnen er 45 en een dorpshuis de status van rijksmonument krijgen. Dat heeft demissionair cultuurminister Gouke Moes bekendgemaakt tijdens een bezoek aan het Watersnoodmuseum op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.
14 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Jeugdzorgorganisatie Parlan heeft de jongeren in het gebouw aan de Titanialaan in Heerhugowaard niet de begeleiding gegeven die ze nodig hadden. Dat concludeert onderzoeksbureau BMC in een rapport. Van de 66 woningen huurde Parlan er 12. In een van die appartementen is in april een explosie veroorzaakt met brand en meerdere zwaarbeschadigde appartementen tot gevolg.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna een kwart miljoen mensen heeft sinds de uitzending van dinsdag een noodpakket van Het Sinterklaasjournaal besteld. Dat laat de NTR, die het programma uitzendt, weten. De Hoofdpiet riep in de uitzending kijkers op een noodpakket te reserveren via de website. Tot nu toe hebben 247.559 mensen dit gedaan, bijna een op de zes mensen die lineair naar de uitzending heeft gekeken.
14 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Over of zogeheten PAS-melders gelegaliseerd moeten worden, doet de rechter over twee weken uitspraak. Farmers Defence Force (FDF) had een kort geding aangespannen tegen de Staat, de zaak diende woensdag in de rechtbank in Zutphen. PAS-melders zijn boeren die volgens FDF buiten hun schuld om niet de juiste natuurvergunning hebben en in feite illegaal werken.
14 uur geleden