Geen onregelmatigheden bij volmachtstemmen Bergen op Zoom
BERGEN OP ZOOM (ANP) - Er zijn geen onregelmatigheden gevonden bij het onderzoek naar volmachtstemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Bergen op Zoom. Dat laat het Openbaar Ministerie woensdag weten aan burgemeester Frank Petter, die het OM had gevraagd hier onderzoek naar te doen.
In Bergen op Zoom mochten in totaal 3069 mensen bij volmacht stemmen. Met een volmacht kunnen kiezers die niet in staat zijn in persoon te stemmen, bijvoorbeeld door ziekte of vakantie, iemand anders voor hen laten stemmen. Het percentage volmachtstemmen op twee stemlokalen lag met 19 tot 22 procent ver boven het gemiddelde van 8 tot hooguit 12 procent. Daardoor ontstond het vermoeden dat er mogelijk fraude was gepleegd.
Het OM heeft de stembiljetten van de twee stembureaus in de wijk Oost onderzocht. Daar is geen overschrijding gevonden van de toegestane hoeveelheid machtigingen per fysieke stemmer. Ook zijn een aantal getuigen gehoord, die een afdoende reden hadden per volmacht te stemmen, aldus het OM. Zo waren er mensen op vakantie of zorgde corona ervoor dat ze niet konden stemmen.
Het onderzoek naar het onrechtmatig stemmen met volmacht is daarmee afgerond, laat de gemeente weten. De nieuwe raad van Bergen op Zoom wordt, net als in de meeste andere gemeenten, op 30 maart geïnstalleerd.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Op de Arnhemseweg in Apeldoorn heeft in de nacht van zondag op maandag een explosie plaatsgevonden. Daarna ontstond brand in een appartement. Het vuur kon snel worden geblust door de brandweer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Omdat het de komende dagen heel warm wordt, gaan vuilniswagens al vroeg de weg op. De medewerkers kunnen dan binnen zijn voor het heetste deel van de dag. Milieustraten en afvalbrengpunten gaan rond het middaguur dicht. Dat gebeurde eerder deze zomer ook bij uitzonderlijke hitte.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een van de twee mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend blijft vastzitten. De ander komt later op de dag op vrije voeten maar blijft verdachte, meldt de politie.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Voormalig AVRO-omroepster en journaliste Alice Oppenheim is zaterdag op 86-jarige leeftijd overleden, enkele dagen voor haar 87e verjaardag. Haar dochter, documentairemaker en regisseur Heleen Minderaa, laat dat zondag weten aan het ANP.
11 uur geledenURK (ANP) - Bij een explosie op een zeilboot in de buurt van Urk zijn twee personen te water geraakt. Zij zijn uit het water gehaald en met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hoe de twee mensen eraan toe zijn, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Flevoland niet. De brandende zeilboot is gezonken.
16 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is vanaf maandag in het hele land actief. Zondag is het al actief in het zuidoosten, daar worden maximumtemperaturen van rond de 30 graden verwacht. Maandag en dinsdag wordt het 28 tot 36 graden. Ook 's nachts blijft het warm met temperaturen rond 20 graden. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de hitte.
16 uur geledenBLANKENBERGE (ANP) - Een Nederlandse toerist heeft zich zondagochtend met zijn auto klemgereden op een trap in het centrum van de Belgische badplaats Blankenberge, dat meldt de VRT. De 74-jarige man zou genavigeerd hebben met zijn Waze-app, volgens de omroep.
17 uur geleden