Geen onderzoek OVV naar bombardement Hawija
DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) gaat geen onderzoek doen naar het Nederlandse bombardement op Hawija in Irak in 2015 waarbij zeker zeventig burgerdoden vielen. Regeringspartij D66 had om zo'n onderzoek gevraagd.
Al direct na de motie in mei gaf de OVV aan geen onderzoek te mogen doen naar oorlogssituaties. Omdat er brede steun was voor het voorstel in de Kamer is minister Ank Bijleveld van Defensie daarna alsnog in gesprek gegaan met de raad over een mogelijk onderzoek waarbij de OVV een rol zou spelen.
De OVV heeft deze week definitief besloten geen onderzoek te doen gezien "de wettelijke beperkingen" en "de op dit moment beschikbare financiële ruimte", schrijft Bijleveld woensdag aan de Tweede Kamer.
Kamerlid Salima Belhaj van coalitiepartij D66 wil dat Bijleveld snel duidelijk maakt "hoe wel onafhankelijk onderzoek zal worden gedaan". De bewindsvrouw moet op zoek naar een alternatief, stelt Belhaj, omdat de Kamer haar duidelijk opdracht had gegeven "hoe dan ook" voor een onderzoek te zorgen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven met minder dan 250 werknemers hoeven vanaf 2027 niet meer de CO2-uitstoot bij te houden die wordt veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD) donderdag aan de Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na ruim een jaar voorbereiding hebben het ministerie van Landbouw en Natuur (LVVN) en de provincies het Landelijk Informatiepunt Wolven geopend. Hier kan iedereen terecht met "vragen en zorgen" over wolven. Het informatiepunt, beheerd door de provinciale uitvoeringsorganisatie BIJ12, is te bereiken via een website en een telefoonnummer.
11 uur geleden