Geen onderzoek naar rechtszaak over fatale ontgroening België
BRUSSEL (ANP) - De lichte straffen voor de Belgische studenten achter een fataal afgelopen ontgroening worden niet tegen het licht gehouden. Het onderzoek waar een commissie van het Belgische parlement om had gevraagd komt er niet.
Het vonnis in de rechtszaak over de dood van de 20-jarige ingenieursstudent Sanda Dia maakte in binnen- en buitenland veel los. Dia bezweek in 2018 vergiftigd en onderkoeld, na dertig uur van vernederingen en ontberingen. Maar de rechter liet het bij werkstraffen en boetes voor de betrokken leden van Dia's studentenvereniging Reuzegom.
De Reuzegommers, veelal uit welgestelde kringen, profiteerden van klassenjustitie, klonk het na de uitspraak. Er waren demonstraties en de veroordeelden werden op straat en online belaagd.
Geen vervolg
De justitiecommissie van het parlement vroeg de Hoge Raad van Justitie daarop om een onderzoek naar het onbehagen over het vonnis. Maar deze instantie, die na de Dutroux-affaire het vertrouwen in de rechterlijke macht moest helpen herstellen, zegt dat zij zich niet wil uitspreken over een besluit van de rechter.
Eerder werd al duidelijk dat de zaak ook geen vervolg krijgt in de rechtszaal. Het Openbaar Ministerie, de nabestaanden noch de veroordeelden gingen in cassatie.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het tijdelijke bestuur van het land aan het werk is en dat het leger van Iran alle vijandelijke bases in de regio zal verwoesten. De bases zijn in zijn ogen grondgebied van de vijand en niet van het betrokken land zelf. De boodschap van de president is op tv verspreid.
34 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.
1 uur geledenBEIT SHEMESH (ANP) - Zeker acht mensen zijn om het leven gekomen door een Iraanse raketaanval in het Israëlische Beit Shemesh, berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Ook raakten tientallen mensen gewond.
1 uur geledenBEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Een van de bekendste van de Dode Zeerollen, de grote Jesajarol, is in veiligheid gebracht na de wederzijdse beschietingen tussen enerzijds Israël en de VS en anderzijds Iran. Dat meldt de Times of Israel.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - De paus heeft opgeroepen tot een einde aan het geweld in het Midden-Oosten. "Geconfronteerd met de mogelijkheid van een tragedie van enorme omvang, doe ik een beroep op de betrokken partijen om de morele verantwoordelijkheid te nemen om de spiraal van geweld te stoppen voordat het een onoverbrugbare kloof wordt", zei het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk tegen een menigte op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
3 uur geleden