Geen onderzoek naar rechtszaak over fatale ontgroening België
BRUSSEL (ANP) - De lichte straffen voor de Belgische studenten achter een fataal afgelopen ontgroening worden niet tegen het licht gehouden. Het onderzoek waar een commissie van het Belgische parlement om had gevraagd komt er niet.
Het vonnis in de rechtszaak over de dood van de 20-jarige ingenieursstudent Sanda Dia maakte in binnen- en buitenland veel los. Dia bezweek in 2018 vergiftigd en onderkoeld, na dertig uur van vernederingen en ontberingen. Maar de rechter liet het bij werkstraffen en boetes voor de betrokken leden van Dia's studentenvereniging Reuzegom.
De Reuzegommers, veelal uit welgestelde kringen, profiteerden van klassenjustitie, klonk het na de uitspraak. Er waren demonstraties en de veroordeelden werden op straat en online belaagd.
Geen vervolg
De justitiecommissie van het parlement vroeg de Hoge Raad van Justitie daarop om een onderzoek naar het onbehagen over het vonnis. Maar deze instantie, die na de Dutroux-affaire het vertrouwen in de rechterlijke macht moest helpen herstellen, zegt dat zij zich niet wil uitspreken over een besluit van de rechter.
Eerder werd al duidelijk dat de zaak ook geen vervolg krijgt in de rechtszaal. Het Openbaar Ministerie, de nabestaanden noch de veroordeelden gingen in cassatie.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen.
9 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
2 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.
5 uur geledenCAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
6 uur geleden