Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen onderzoek naar rechtszaak over fatale ontgroening België

Geen onderzoek naar rechtszaak over fatale ontgroening België

BRUSSEL (ANP) - De lichte straffen voor de Belgische studenten achter een fataal afgelopen ontgroening worden niet tegen het licht gehouden. Het onderzoek waar een commissie van het Belgische parlement om had gevraagd komt er niet.

Het vonnis in de rechtszaak over de dood van de 20-jarige ingenieursstudent Sanda Dia maakte in binnen- en buitenland veel los. Dia bezweek in 2018 vergiftigd en onderkoeld, na dertig uur van vernederingen en ontberingen. Maar de rechter liet het bij werkstraffen en boetes voor de betrokken leden van Dia's studentenvereniging Reuzegom.

De Reuzegommers, veelal uit welgestelde kringen, profiteerden van klassenjustitie, klonk het na de uitspraak. Er waren demonstraties en de veroordeelden werden op straat en online belaagd.

Geen vervolg

De justitiecommissie van het parlement vroeg de Hoge Raad van Justitie daarop om een onderzoek naar het onbehagen over het vonnis. Maar deze instantie, die na de Dutroux-affaire het vertrouwen in de rechterlijke macht moest helpen herstellen, zegt dat zij zich niet wil uitspreken over een besluit van de rechter.

Eerder werd al duidelijk dat de zaak ook geen vervolg krijgt in de rechtszaal. Het Openbaar Ministerie, de nabestaanden noch de veroordeelden gingen in cassatie.

Meer uit Buitenland

Minister Iran: dood Larijani geen fatale klap voor het regime

TEHERAN (ANP) - De dood van de invloedrijke Ali Larijani is geen fatale klap voor het Iraanse regime. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen nieuwszender Al Jazeera. Het land heeft volgens Araghchi een solide politiek systeem dat niet wordt beïnvloed door de aanwezigheid of afwezigheid van een bepaalde persoon.

22 minuten geleden
VN: ongeveer 4,9 miljoen kinderen onder 5 jaar gestorven in 2024

NEW YORK (ANP) - Ongeveer 4,9 miljoen kinderen zijn in 2024 gestorven voordat ze hun vijfde verjaardag bereikten, volgens nieuwe schattingen van de Verenigde Naties. Dit duidt erop dat de vooruitgang bij het terugdringen van de kindersterfte dat jaar stagneerde. En dat terwijl de wereldwijde bezuinigingen op ontwikkelingshulp van 2025 nog geen rol speelden.

3 uur geleden
Doden bij Israëlische aanvallen in centrum Beiroet

BEIROET (ANP) - Twee Israëlische aanvallen in het centrum van de Libanese hoofdstad Beiroet hebben woensdagochtend zeker zes mensen het leven gekost. 24 mensen raakten gewond, aldus een voorlopige balans van de autoriteiten.

5 uur geleden
VS zetten bunkerbommen in tegen locaties nabij Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft bunkerbommen ingezet om versterkte Iraanse raketbases aan te vallen langs de Iraanse kust, nabij de Straat van Hormuz. Het regionale militaire commando CENTCOM liet weten dat daarbij meerdere munitie-eenheden met een gewicht van circa 2300 kilo "succesvol zijn ingezet".

5 uur geleden
Israël meldt doden door Iraanse aanvallen nabij Tel Aviv

TEL AVIV (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn nabij Tel Aviv twee mensen om het leven gekomen, meldden Israëlische hulpdiensten. Tegelijkertijd meldde de Israëlische politie dat er in hetzelfde gebied delen van projectielen waren neergekomen als gevolg van Iraanse aanvallen.

7 uur geleden
Iraanse veiligheidsraad bevestigt dood chef Ali Larijani

TEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.

10 uur geleden
Revolutionaire Garde bevestigt dood Basij-leider Soleimani

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.

11 uur geleden