Geen onderzoek naar rechtszaak over fatale ontgroening België
BRUSSEL (ANP) - De lichte straffen voor de Belgische studenten achter een fataal afgelopen ontgroening worden niet tegen het licht gehouden. Het onderzoek waar een commissie van het Belgische parlement om had gevraagd komt er niet.
Het vonnis in de rechtszaak over de dood van de 20-jarige ingenieursstudent Sanda Dia maakte in binnen- en buitenland veel los. Dia bezweek in 2018 vergiftigd en onderkoeld, na dertig uur van vernederingen en ontberingen. Maar de rechter liet het bij werkstraffen en boetes voor de betrokken leden van Dia's studentenvereniging Reuzegom.
De Reuzegommers, veelal uit welgestelde kringen, profiteerden van klassenjustitie, klonk het na de uitspraak. Er waren demonstraties en de veroordeelden werden op straat en online belaagd.
Geen vervolg
De justitiecommissie van het parlement vroeg de Hoge Raad van Justitie daarop om een onderzoek naar het onbehagen over het vonnis. Maar deze instantie, die na de Dutroux-affaire het vertrouwen in de rechterlijke macht moest helpen herstellen, zegt dat zij zich niet wil uitspreken over een besluit van de rechter.
Eerder werd al duidelijk dat de zaak ook geen vervolg krijgt in de rechtszaal. Het Openbaar Ministerie, de nabestaanden noch de veroordeelden gingen in cassatie.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
2 minuten geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou één man lichte verwondingen hebben opgelopen.
43 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
1 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
4 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
6 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
7 uur geleden