Geen onderzoek meer naar zwijggeld Trump voor pornoactrice
WASHINGTON (ANP) - De federale kiescommissie van de Verenigde Staten doet niet langer onderzoek naar een betaling van 130.000 dollar (ongeveer 108.000 euro) die oud-president Donald Trump deed aan pornoactrice Stormy Daniels om ervoor te zorgen dat zij haar mond zou houden over Trumps buitenechtelijke escapades. Dat meldt The New York Times. De kiescommissie onderzocht of Trump met het betalen vam het zwijggeld uit campagnefondsen de kieswet had overtreden.
De betaling van 130.000 euro was nooit terug te vinden in de boekhouding van de Trump-campagne. Trumps oude advocaat Michael Cohen had gezegd dat Trump hem in aanloop van de verkiezingen in 2016 had opgedragen om zwijggeld uit te betalen aan twee vrouwen. Cohen ging uiteindelijk de gevangenis is vanwege het overtreden van campagnefinancieringswetten, belastingontduiking en meineed.
De kiescommissie was niet unaniem over het schrappen van het onderzoek naar de betaling van het zwijggeld. De Democraten in de kiescommissie wilden doorgaan met het onderzoek, maar volgens de Republikeinse leden zou dat "niet de juiste omgang zijn met de beperkte middelen" van de kiescommissie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Zeker vier van de zes bemanningsleden van een Amerikaans tankvliegtuig zijn overleden nadat het donderdag neerstortte in het westen van Irak, meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. Het Islamitisch Verzet in Irak eiste het incident op als aanslag, maar de Amerikaanse krijgsmacht ontkent dat het toestel werd neergehaald door eigen of vijandig vuur.
3 minuten geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - De lichamen van 84 Iraniërs van het gezonken oorlogsschip IRIS Dena worden vrijdag vanuit Sri Lanka teruggebracht naar Iran. Dat land stuurt een vliegtuig om de overledenen op te halen, meldt het Sri Lankaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De opvarenden kwamen vorige week om het leven nadat het marineschip voor de kust van Sri Lanka door een Amerikaanse aanval tot zinken werd gebracht.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - In Iraanse steden zijn, ondanks de luchtaanvallen, vele duizenden mensen de straat opgegaan voor anti-Israëlische betogingen ter gelegenheid van de jaarlijkse al-Quds-dag. Die staat ook bekend als de Dag van Jeruzalem.
48 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse regering gaat een resolutie aannemen, zodat het land geld kan gebruiken uit het SAFE-programma van de Europese Unie. Dit ondanks een veto van president Karol Nawrocki, meldt premier Donald Tusk. Met SAFE kunnen lidstaten tegen lage rentes langlopende leningen afsluiten voor defensieprojecten met andere landen.
59 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gemeld een brug over de rivier de Litani in Libanon te hebben bestookt. Het is voor het eerst bij de huidige aanvallen op Libanon dat het leger publiekelijk erkent een burgerdoel als doelwit te hebben gehad.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Sinds de start van de oorlog met Iran moesten in totaal 2975 mensen in Israël naar het ziekenhuis, meldt het Israëlische ministerie van Volksgezondheid aan The Times of Israel. Zij raakten gewond bij de Iraanse vergeldingsaanvallen of werden bijvoorbeeld behandeld voor angstklachten. Op dit moment liggen er 85 mensen in het ziekenhuis, dat zijn zowel burgers als militairen.
1 uur geledenSOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.
2 uur geleden