Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen onderzoek meer naar zwijggeld Trump voor pornoactrice

Geen onderzoek meer naar zwijggeld Trump voor pornoactrice

WASHINGTON (ANP) - De federale kiescommissie van de Verenigde Staten doet niet langer onderzoek naar een betaling van 130.000 dollar (ongeveer 108.000 euro) die oud-president Donald Trump deed aan pornoactrice Stormy Daniels om ervoor te zorgen dat zij haar mond zou houden over Trumps buitenechtelijke escapades. Dat meldt The New York Times. De kiescommissie onderzocht of Trump met het betalen vam het zwijggeld uit campagnefondsen de kieswet had overtreden.

De betaling van 130.000 euro was nooit terug te vinden in de boekhouding van de Trump-campagne. Trumps oude advocaat Michael Cohen had gezegd dat Trump hem in aanloop van de verkiezingen in 2016 had opgedragen om zwijggeld uit te betalen aan twee vrouwen. Cohen ging uiteindelijk de gevangenis is vanwege het overtreden van campagnefinancieringswetten, belastingontduiking en meineed.

De kiescommissie was niet unaniem over het schrappen van het onderzoek naar de betaling van het zwijggeld. De Democraten in de kiescommissie wilden doorgaan met het onderzoek, maar volgens de Republikeinse leden zou dat "niet de juiste omgang zijn met de beperkte middelen" van de kiescommissie.

Meer uit Buitenland

Regering VK geeft deel documenten rond benoeming Mandelson vrij

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

10 minuten geleden
Aanvallen Iran gaan door zolang nodig, aldus Israëlische minister

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".

1 uur geleden
Poolse OM opent onderzoek naar banden Epstein met mensenhandel

POLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

2 uur geleden
Barbra Streisand krijgt ere-Palm op festival Cannes

CANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.

2 uur geleden
Meloni: Iran mag niet beschikken over kernwapens

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.

3 uur geleden
EU-parlement wil eenheid over oorlog maar is verdeeld over koers

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.

3 uur geleden
Kremlin beticht VK van betrokkenheid bij aanval met Storm Shadow

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt het Verenigd Koninkrijk van betrokkenheid bij een Oekraïense aanval op Brjansk, een stad circa 350 kilometer ten zuidwesten van Moskou. Daarbij vielen dinsdag zeker zes doden en raakten tientallen mensen gewond.

4 uur geleden