Geen onderzoek meer naar zwijggeld Trump voor pornoactrice
WASHINGTON (ANP) - De federale kiescommissie van de Verenigde Staten doet niet langer onderzoek naar een betaling van 130.000 dollar (ongeveer 108.000 euro) die oud-president Donald Trump deed aan pornoactrice Stormy Daniels om ervoor te zorgen dat zij haar mond zou houden over Trumps buitenechtelijke escapades. Dat meldt The New York Times. De kiescommissie onderzocht of Trump met het betalen vam het zwijggeld uit campagnefondsen de kieswet had overtreden.
De betaling van 130.000 euro was nooit terug te vinden in de boekhouding van de Trump-campagne. Trumps oude advocaat Michael Cohen had gezegd dat Trump hem in aanloop van de verkiezingen in 2016 had opgedragen om zwijggeld uit te betalen aan twee vrouwen. Cohen ging uiteindelijk de gevangenis is vanwege het overtreden van campagnefinancieringswetten, belastingontduiking en meineed.
De kiescommissie was niet unaniem over het schrappen van het onderzoek naar de betaling van het zwijggeld. De Democraten in de kiescommissie wilden doorgaan met het onderzoek, maar volgens de Republikeinse leden zou dat "niet de juiste omgang zijn met de beperkte middelen" van de kiescommissie.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Premier Nawaf Salam van Libanon heeft in zijn speech tegenover de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties opgeroepen niet zonder meer de VN-vredesmacht UNIFIL terug te trekken. Tijdens zijn bijdrage aan het plenaire debat vrijdag waarschuwde Salam voor het "vacuüm" dat daardoor kan ontstaan.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad heeft zich uitgesproken tegen het oplaaiende geweld van de Jemenitische Houthi's tegen het buurland Saudi-Arabië.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bereidt zich voor op mogelijk nieuwe Amerikaanse sancties tegen het hof. Daarom gebruikt het bijvoorbeeld niet langer de software van het Amerikaanse Microsoft maar die van openDesk uit Duitsland, aldus de Financial Times (FT).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om 6,6 miljard euro vrij te maken voor militaire ondersteuning aan Oekraïne, meldt EU-buitenlandschef Kaja Kallas op X. Het geld komt vrij uit de Europese Vredesfaciliteit (EPF).
3 uur geledenMEKELLE (ANP/RTR/AFP) - Internet- en telefoonnetwerken in de Ethiopische regio Tigray zijn sinds donderdagavond verstoord. Deze week zijn er gevechten uitgebroken tussen de federale krijgsmacht en het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF). Het gaat om de ernstigste escalatie van geweld sinds een vredesakkoord in 2022.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Canadees-Haïtiaanse schrijver Thélyson Orélien maakt geen kans meer op de belangrijkste Franse literaire prijs na claims dat zijn genomineerde boek tot stand is gekomen met behulp van AI. De roman C'était ça ou mourir stond op de longlist voor de prijs.
4 uur geleden