Geen Olympische Spelen voor tijdritkampioen Roglic
ORLÉANS (ANP) - De Sloveense wielrenner Primoz Roglic ontbreekt deze zomer op de Olympische Spelen. De 34-jarige Roglic veroverde op de vorige Spelen in Tokio (2021) het goud op de individuele tijdrit en had eerder aangekondigd dat hij in Parijs wil meedoen aan de wegwedstrijd. Zijn naam ontbreekt echter in de olympische selectie die de Sloveense bond maandag onthulde.
Tweevoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar, die nu ook weer in het geel door Frankrijk rijdt, behoort wel tot de selectie. Het is onduidelijk waarom Roglic niet is geselecteerd. De kopman van Red Bull - Bora-hansgrohe staat na de eerste week van de Tour op de vierde plaats, met 1 minuut en 36 seconden achterstand op zijn leidende landgenoot Pogacar.
De geletruidrager heeft in de Sloveense selectie voor de Spelen gezelschap van Luka Mezgec, Jan Tratnik en Matej Mohoric. Pogacar liet via Instagram zijn onvrede blijken over het feit dat zijn vriendin Urska Zigart niet is geselecteerd bij de vrouwen. "Zo erg. Urska is tweevoudig nationaal kampioene en de beste Sloveense wielrenster in de WorldTour, maar niet geselecteerd voor de Spelen. Ik heb hier geen woorden voor."
Roglic pakte in 2021 in Japan met overmacht het goud op de tijdrit, ruim voor Tom Dumoulin (zilver) en de Australiër Rohan Dennis (brons).
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden