Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen olympische medaille voor judoka Steenhuis

Geen olympische medaille voor judoka Steenhuis

TOKIO (ANP) - Het is judoka Guusje Steenhuis niet gelukt een bronzen medaille te pakken. Ze verloor in de herkansingen van de klasse tot 78 kilogram van Kaliema Antomarchi uit Cuba.

Steenhuis verloor na 4 minuten in de golden score op ippon. Na anderhalve minuut in de verlenging leek Steenhuis de zege binnen te hebben nadat de scheidsrechter haar een waza-ari had toegekend. De beslissing werd echter teruggedraaid na het zien van de beelden.

Antomarchi had al vroeg in de wedstrijd twee straffen achter haar naam staan; een derde straf zou een nederlaag betekenen. Steenhuis wist haar opponente echter geen derde straf aan te smeren. Als Steenhuis had gewonnen, dan had ze met een verliezer van een van de halve finales mogen strijden om brons.

Eerste deelname

Steenhuis is de nummer 5 van de wereld, Antomarchi staat zes plekken lager.

Voor de 28-jarige Steenhuis, die vorige maand nog derde werd op de WK, was het de eerste keer dat ze deelnam aan de Olympische Spelen. De afgelopen jaren werd Nederland op de Spelen in de klasse tot 78 kilogram vertegenwoordigd door Marhinde Verkerk, die haar loopbaan inmiddels heeft beëindigd.

Met nog twee dagen voor de boeg heeft de Nederlandse judoploeg één medaille gepakt in Tokio. Sanne van Dijke veroverde woensdag brons in de klasse tot 70 kilogram. Vrijdag komen Henk Grol (boven 100 kilogram) en Tessie Savelkouls (boven 78 kilogram) in actie, zaterdag is de landenwedstrijd.

Meer uit Sport

NOC*NSF 'alert' na uitbraak norovirus bij Finse ijshockeysters

MILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.

1 uur geleden
Zilver Lavreysen op keirin, eindigt EK baanwielrennen zonder goud

KONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.

2 uur geleden
Hockeysters verslaan China met 3-0 in Pro League

GUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.

2 uur geleden
Hockeyers verslaan Spanje na achterstand in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.

3 uur geleden
Nummerdor stopt na zeven jaar als coach beachvolleyballers

UTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.

4 uur geleden
Norris verwacht meer chaos in nieuw Formule 1-seizoen

WOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.

7 uur geleden
Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

21 uur geleden