Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen olympische medaille voor judoka Steenhuis

Geen olympische medaille voor judoka Steenhuis

TOKIO (ANP) - Het is judoka Guusje Steenhuis niet gelukt een bronzen medaille te pakken. Ze verloor in de herkansingen van de klasse tot 78 kilogram van Kaliema Antomarchi uit Cuba.

Steenhuis verloor na 4 minuten in de golden score op ippon. Na anderhalve minuut in de verlenging leek Steenhuis de zege binnen te hebben nadat de scheidsrechter haar een waza-ari had toegekend. De beslissing werd echter teruggedraaid na het zien van de beelden.

Antomarchi had al vroeg in de wedstrijd twee straffen achter haar naam staan; een derde straf zou een nederlaag betekenen. Steenhuis wist haar opponente echter geen derde straf aan te smeren. Als Steenhuis had gewonnen, dan had ze met een verliezer van een van de halve finales mogen strijden om brons.

Eerste deelname

Steenhuis is de nummer 5 van de wereld, Antomarchi staat zes plekken lager.

Voor de 28-jarige Steenhuis, die vorige maand nog derde werd op de WK, was het de eerste keer dat ze deelnam aan de Olympische Spelen. De afgelopen jaren werd Nederland op de Spelen in de klasse tot 78 kilogram vertegenwoordigd door Marhinde Verkerk, die haar loopbaan inmiddels heeft beëindigd.

Met nog twee dagen voor de boeg heeft de Nederlandse judoploeg één medaille gepakt in Tokio. Sanne van Dijke veroverde woensdag brons in de klasse tot 70 kilogram. Vrijdag komen Henk Grol (boven 100 kilogram) en Tessie Savelkouls (boven 78 kilogram) in actie, zaterdag is de landenwedstrijd.

Meer uit Sport

Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

45 minuten geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

3 uur geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

6 uur geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

17 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

18 uur geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

19 uur geleden