Geen olympische marathonlimieten Holterman en Deelstra in Sevilla
SEVILLA (ANP) - Jill Holterman en Andrea Deelstra zijn er in de marathon van Sevilla niet in geslaagd de limiet te lopen voor de Olympische Spelen in Parijs. Beide hardloopsters stapten tijdens de wedstrijd uit.
Holterman en Deelstra deden allebei wel mee op de Olympische Spelen van Tokio in 2021. Ze liepen de marathon in het bloedhete Sapporo uit, maar eindigden in de achterhoede. De 38-jarige Deelstra was ook aanwezig op de Spelen van Rio in 2016. Ook toen werd ze bevangen door de hitte en arriveerde ze als zestigste.
Holterman en Deelstra mikten in de Spaanse stad op de scherpe limiettijd van 2.26.50. Ze begonnen voortvarend op schema, maar konden het hoge tempo niet vasthouden en staakten de marathon voortijdig.
Sifan Hassan en Anne Luijten hebben zich al gekwalificeerd voor de olympische marathon in Parijs. Nienke Brinkman is van plan nog een limietpoging te ondernemen. De winnares van brons op de marathon bij de EK van 2022 in München heeft een persoonlijk record van 2.22.51 en zou in staat moeten zijn het derde en laatste startbewijs voor Nederland te bemachtigen.
Meer uit Sport
AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
2 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
22 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
1 dag geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
1 dag geleden