Geen olympische marathonlimieten Holterman en Deelstra in Sevilla
SEVILLA (ANP) - Jill Holterman en Andrea Deelstra zijn er in de marathon van Sevilla niet in geslaagd de limiet te lopen voor de Olympische Spelen in Parijs. Beide hardloopsters stapten tijdens de wedstrijd uit.
Holterman en Deelstra deden allebei wel mee op de Olympische Spelen van Tokio in 2021. Ze liepen de marathon in het bloedhete Sapporo uit, maar eindigden in de achterhoede. De 38-jarige Deelstra was ook aanwezig op de Spelen van Rio in 2016. Ook toen werd ze bevangen door de hitte en arriveerde ze als zestigste.
Holterman en Deelstra mikten in de Spaanse stad op de scherpe limiettijd van 2.26.50. Ze begonnen voortvarend op schema, maar konden het hoge tempo niet vasthouden en staakten de marathon voortijdig.
Sifan Hassan en Anne Luijten hebben zich al gekwalificeerd voor de olympische marathon in Parijs. Nienke Brinkman is van plan nog een limietpoging te ondernemen. De winnares van brons op de marathon bij de EK van 2022 in München heeft een persoonlijk record van 2.22.51 en zou in staat moeten zijn het derde en laatste startbewijs voor Nederland te bemachtigen.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
18 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden