Geen olympisch ticket schoonspringduo Jansen-Van Duijn
DOHA (ANP) - Schoonspringsters Inge Jansen en Celine van Duijn zijn er op de WK zwemmen in Doha niet in geslaagd als synchroonduo olympische kwalificatie af te dwingen. Het koppel moest in de finale van de 3 meterplank in de top zeven eindigen voor een ticket naar Parijs. Jansen en Van Duijn eindigden na vijf sprongen op de elfde plaats. De WK in Qatar, waar China goud won, was voor het duo de laatste kans op olympische plaatsing.
Jansen (29) en Van Duijn (31) vertegenwoordigden Nederland op de Olympische Spelen van 2021 als individu. Jansen verraste in Tokio met een vijfde plaats op de 3 meterplank. Van Duijn eindigde als tiende op de 10 metertoren. In aanloop naar de Spelen van Parijs zette het koppel zijn zinnen op plaatsing als synchroonduo.
Het besluit werd ingegeven door de ernstige schouderblessure die Van Duijn jaren teisterde als gevolg van haar sprongen van tien meter hoogte. Na een operatie twee jaar geleden besloot ze de toren links te laten liggen. Jansen werd in 2022 moeder en richtte zich na haar bevalling enkel op het synchroonspringen.
Jansen en Van Duijn behoren al bijna tien jaar tot de internationale top. In 2019 veroverde Jansen de Europese titel op de 3 meterplank. Een jaar eerder werd Van Duijn Europees kampioen met sprongen vanaf de 10 metertoren.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
12 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
13 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
13 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
1 dag geleden