Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen olympisch ticket schoonspringduo Jansen-Van Duijn

Geen olympisch ticket schoonspringduo Jansen-Van Duijn

DOHA (ANP) - Schoonspringsters Inge Jansen en Celine van Duijn zijn er op de WK zwemmen in Doha niet in geslaagd als synchroonduo olympische kwalificatie af te dwingen. Het koppel moest in de finale van de 3 meterplank in de top zeven eindigen voor een ticket naar Parijs. Jansen en Van Duijn eindigden na vijf sprongen op de elfde plaats. De WK in Qatar, waar China goud won, was voor het duo de laatste kans op olympische plaatsing.

Jansen (29) en Van Duijn (31) vertegenwoordigden Nederland op de Olympische Spelen van 2021 als individu. Jansen verraste in Tokio met een vijfde plaats op de 3 meterplank. Van Duijn eindigde als tiende op de 10 metertoren. In aanloop naar de Spelen van Parijs zette het koppel zijn zinnen op plaatsing als synchroonduo.

Het besluit werd ingegeven door de ernstige schouderblessure die Van Duijn jaren teisterde als gevolg van haar sprongen van tien meter hoogte. Na een operatie twee jaar geleden besloot ze de toren links te laten liggen. Jansen werd in 2022 moeder en richtte zich na haar bevalling enkel op het synchroonspringen.

Jansen en Van Duijn behoren al bijna tien jaar tot de internationale top. In 2019 veroverde Jansen de Europese titel op de 3 meterplank. Een jaar eerder werd Van Duijn Europees kampioen met sprongen vanaf de 10 metertoren.

Meer uit Sport

Atlete Hassan zegt na ziekte af voor marathon New York

OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.

9 uur geleden
Mekies nog vijf jaar lang teambaas Red Bull in Formule 1

MILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.

12 uur geleden
Turner Schmidt extra gespannen en extra gemotiveerd door Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.

12 uur geleden
Saudi-Arabië stelt tennistoernooi uit na aanvallen Houthi's

RIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.

13 uur geleden
Sabalenka uitgeschakeld in tweede ronde van tennistoernooi Wuhan

WUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.

14 uur geleden
Persbureau AFP: FIFA komt met ontwikkelingsplan van 5,7 miljard

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.

14 uur geleden
Merlier sprint naar zege in eerste etappe Eneco Tour

EDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.

14 uur geleden