Geen Oekraïners uit Jaarbeurs overgeplaatst, 4 mensen geweigerd
UTRECHT (ANP) - Bij de opvang in de Jaarbeurs in Utrecht zijn maandag vier Oekraïners geweigerd omdat de locatie dichtgaat en geen nieuwe vluchtelingen meer worden binnengelaten. Daarnaast zijn maandag geen mensen vanuit de opvang naar andere locaties gebracht, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. Volgens VluchtelingenWerk zijn ook dinsdag zeker tien mensen geweigerd.
In de nacht van maandag op dinsdag verbleven 83 Oekraïners in de Jaarbeurs. Dat zijn er evenveel als de nacht ervoor. Ook in het weekend zijn er geen mensen overgeplaatst naar andere opvanglocaties, die vaak al vol zitten.
De veiligheidsregio maakte vorige week bekend dat de opvang in de Jaarbeurs sluit. Meer dan honderd mensen verbleven er op dat moment. De Jaarbeurs werd gebruikt als doorstroomlocatie en sinds eind februari konden er alleen nog kwetsbare Oekraïners terecht.
VluchtelingenWerk
Bij de Jaarbeurs is VluchtelingenWerk aanwezig om Oekraïners bij te staan die dagelijks worden weggestuurd. Een woordvoerster was in ieder geval van één persoon op de hoogte die maandag is geweigerd en zegt dat ook dinsdagochtend en -middag tien mensen zijn weggestuurd. Ze zijn doorgestuurd naar het Limburgse Swolgen waar nog wel plek is voor de Oekraïners.
VluchtelingenWerk verwijst de kwetsbaarste mensen vaak door naar het Rode Kruis, dat in sommige gevallen hotelovernachtingen regelt. Volgens een woordvoerster was dat in de nacht van maandag op dinsdag voor niemand nodig. Wel klopten deze week meerdere Oekraïners, ook elders in het land, bij het Rode Kruis aan voor hulp. Voor hen is onderdak gevonden. Sinds vorige week regelde de organisatie voor meer dan vijftien mensen een hotelovernachting.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Door droogte waren er in 2025 veel meer natuurbranden dan in de twee jaren ervoor. De brandweer moest vorig jaar ingrijpen bij 846 natuurbranden, tegenover 177 in 2024 en 314 in 2023. Dat meldt het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV).
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag aanwezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag bekendgemaakt. Ook koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en premier Rob Jetten zijn bij de uitreiking.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft woensdag een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man in een rolstoel in Utrecht. Het gaat om een 55-jarige man, meldt de politie. Dinsdag werd kort na het incident al een 37-jarige verdachte aangehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde vorig jaar een "zorgwekkend hoog" aantal gevallen van antisemitisme, zegt Eddo Verdoner, Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Het gaat om 867 gevallen in 2025, vrijwel gelijk aan de 880 meldingen in het jaar ervoor.
3 uur geleden