Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen nieuwe rechter in zaak tegen 'asielhotel'

Geen nieuwe rechter in zaak tegen 'asielhotel'

ZWOLLE (ANP) - Er komt geen nieuwe rechter in de zaak die was aangespannen door inwoners van Albergen tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een voormalig hotel. De wrakingskamer van de rechtbank in Zwolle meent dat de huidige rechter niet vooringenomen is.

In augustus 2022 meldde staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) toestemming te geven een asielzoekerscentrum te openen in het voormalige hotel 't Elshuys in het Twentse Albergen. Het was voor het eerst dat een gemeente tot medewerking werd gedwongen. Omwonenden vochten de door de gemeente verleende vergunning aan bij de bestuursrechter.

Die rechter zou volgens de bezwaarmakers vooringenomen zijn omdat hij eerst in een spoedprocedure en pas later in de bodemzaak uitspraak wilde doen. Dat de rechter dit deed "alleen in het voordeel van het COA", zoals de jurist van de bewoners dat stelde, ziet de wrakingskamer niet.

Bedreiging

Ook zou de rechter een van de verzoekers hebben aangeduid als 'grootste tegenstander van het asielhotel Albergen'. Dit ging om de man die recent is opgepakt wegens bedreiging van de burgemeester. De rechter ontkent dit gezegd te hebben. De wrakingskamer ziet geen bewijs dat de rechter dit gezegd heeft.

De wraking zorgde voor uitstel van de uitspraak in deze rechtszaak die voor afgelopen dinsdag gepland stond. De rechtbank in Zwolle kon vrijdag nog niet zeggen wanneer er nu alsnog uitspraak gedaan wordt. Jurist Marcel Middelkamp, die een aantal inwoners bijstaat, zei vrijdag dat hij een nieuwe rechtszaak start. Dit gaat om omwonenden die eerder niet met hun bezwaren naar de rechter zijn gestapt.

Meer uit Binnenland

Veel zilver gestolen uit museum in kerk Doesburg

DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.

2 uur geleden
Schoof: positief dat weg naar de-escalatie is ingeslagen

DAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.

2 uur geleden
Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

6 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

6 uur geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

6 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

9 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

11 uur geleden