Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen nieuwe rechter in zaak tegen 'asielhotel'

Geen nieuwe rechter in zaak tegen 'asielhotel'

ZWOLLE (ANP) - Er komt geen nieuwe rechter in de zaak die was aangespannen door inwoners van Albergen tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een voormalig hotel. De wrakingskamer van de rechtbank in Zwolle meent dat de huidige rechter niet vooringenomen is.

In augustus 2022 meldde staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) toestemming te geven een asielzoekerscentrum te openen in het voormalige hotel 't Elshuys in het Twentse Albergen. Het was voor het eerst dat een gemeente tot medewerking werd gedwongen. Omwonenden vochten de door de gemeente verleende vergunning aan bij de bestuursrechter.

Die rechter zou volgens de bezwaarmakers vooringenomen zijn omdat hij eerst in een spoedprocedure en pas later in de bodemzaak uitspraak wilde doen. Dat de rechter dit deed "alleen in het voordeel van het COA", zoals de jurist van de bewoners dat stelde, ziet de wrakingskamer niet.

Bedreiging

Ook zou de rechter een van de verzoekers hebben aangeduid als 'grootste tegenstander van het asielhotel Albergen'. Dit ging om de man die recent is opgepakt wegens bedreiging van de burgemeester. De rechter ontkent dit gezegd te hebben. De wrakingskamer ziet geen bewijs dat de rechter dit gezegd heeft.

De wraking zorgde voor uitstel van de uitspraak in deze rechtszaak die voor afgelopen dinsdag gepland stond. De rechtbank in Zwolle kon vrijdag nog niet zeggen wanneer er nu alsnog uitspraak gedaan wordt. Jurist Marcel Middelkamp, die een aantal inwoners bijstaat, zei vrijdag dat hij een nieuwe rechtszaak start. Dit gaat om omwonenden die eerder niet met hun bezwaren naar de rechter zijn gestapt.

Meer uit Binnenland

Honderden aanwezigen bij herdenking dodelijke explosie Tarwekamp

DEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag de openbare herdenkingsbijeenkomst begonnen voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.

42 minuten geleden
Twee oud-ministers CDA en D66: ga voor minderheidskabinet met VVD

DEN HAAG (ANP) - Voormalig minister Roger van Boxtel (Grote Stedenbeleid, D66) en Cees Veerman (Landbouw, CDA) vinden dat de VVD moet aanschuiven bij D66 en CDA om te praten over een minderheidskabinet. Een meerderheidskabinet met deze drie partijen en GroenLinks-PvdA erbij zien de partijprominenten niet gebeuren, zeiden ze zondagmiddag bij Buitenhof.

2 uur geleden
Verlies jonge vrouwen Den Haag "niet te bevatten" voor familie

DEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.

2 uur geleden
Twee gevechtsvliegtuigen opgestegen vanaf Volkel na alarmering

VOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.

3 uur geleden
PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

1 dag geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

1 dag geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

1 dag geleden