Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen nieuwe rechter in zaak tegen 'asielhotel'

Geen nieuwe rechter in zaak tegen 'asielhotel'

ZWOLLE (ANP) - Er komt geen nieuwe rechter in de zaak die was aangespannen door inwoners van Albergen tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een voormalig hotel. De wrakingskamer van de rechtbank in Zwolle meent dat de huidige rechter niet vooringenomen is.

In augustus 2022 meldde staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) toestemming te geven een asielzoekerscentrum te openen in het voormalige hotel 't Elshuys in het Twentse Albergen. Het was voor het eerst dat een gemeente tot medewerking werd gedwongen. Omwonenden vochten de door de gemeente verleende vergunning aan bij de bestuursrechter.

Die rechter zou volgens de bezwaarmakers vooringenomen zijn omdat hij eerst in een spoedprocedure en pas later in de bodemzaak uitspraak wilde doen. Dat de rechter dit deed "alleen in het voordeel van het COA", zoals de jurist van de bewoners dat stelde, ziet de wrakingskamer niet.

Bedreiging

Ook zou de rechter een van de verzoekers hebben aangeduid als 'grootste tegenstander van het asielhotel Albergen'. Dit ging om de man die recent is opgepakt wegens bedreiging van de burgemeester. De rechter ontkent dit gezegd te hebben. De wrakingskamer ziet geen bewijs dat de rechter dit gezegd heeft.

De wraking zorgde voor uitstel van de uitspraak in deze rechtszaak die voor afgelopen dinsdag gepland stond. De rechtbank in Zwolle kon vrijdag nog niet zeggen wanneer er nu alsnog uitspraak gedaan wordt. Jurist Marcel Middelkamp, die een aantal inwoners bijstaat, zei vrijdag dat hij een nieuwe rechtszaak start. Dit gaat om omwonenden die eerder niet met hun bezwaren naar de rechter zijn gestapt.

Meer uit Binnenland

Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

4 uur geleden
Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

7 uur geleden
GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

12 uur geleden
Stoffer pleit voor verdeling asielzoekers op cultuur en religie

NIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.

13 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

15 uur geleden
Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

15 uur geleden
Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

20 uur geleden