Geen nieuwe limieten zwemmers bij OS-kwalificatie in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam de 100 meter schoolslag gewonnen. De 25-jarige Zuid-Hollander tikte in het Rie Mastenbroekbad aan in 58,69. Hij was iets sneller dan in de ochtend (58,78), maar bleef boven zijn eigen Nederlands record van 58,43.
Kamminga is op zowel de 100 als 200 school al zeker van deelname aan de Spelen. Caspar Corbeau voldeed met 59,56 opnieuw aan de limiet voor het EK.
Zwemster Tes Schouten kon zich op de 100 meter schoolslag niet verbeteren na de topprestatie in de ochtend. Toen voldeed de 19-jarige zwemster met een nieuw Nederlands record van 1.06,92 aan de limiet voor de Olympische Spelen. In de finale eindigde ze als derde in 1.08,70.
Stan Peijnenburg voldeed op de 100 meter vrije slag net als in de ochtend met 48,75 aan de limiet voor het EK in Boedapest. Hij bleef boven de limiet voor Tokio die op 48,52 staat. Kyle Stolk en Jesse Puts bleven met respectievelijk 49,57 en 49,58 boven de limieten.
Ranomi Kromowidjojo was met 54,00 de snelste op de 100 meter vrije slag. Ze was beduidend langzamer dan in de ochtend, toen ze met 53,59 opnieuw onder de olympische limiet (53,62) zwom. Ook Femke Heemskerk, die ontbreekt omdat ze in quarantaine zit vanwege een coronabesmetting van haar echtgenoot, heeft eerder al aan de limiet voldaan. De andere Nederlandse zwemsters waren allen duidelijk langzamer.
Geen van de zwemsters was sneller dan de 53,05 die Heemskerk liet noteren bij die Swim Cup. Daarmee is Heemskerk zeker van een startbewijs voor haar vierde Olympische Spelen in Tokio. Het estafetteteam op de 4x100 vrije slag kreeg bij de vrouwen ook vorm. Naast Kromowidjojo en Heemskerk voldeden Marrit Steenbergen en Kim Busch beiden met respectievelijk 54,18 en 54,28 in de ochtendsessie aan de norm.
Meer uit Sport
CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
1 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
2 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
14 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
17 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
18 uur geleden