Geen nieuwe limieten zwemmers bij OS-kwalificatie in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam de 100 meter schoolslag gewonnen. De 25-jarige Zuid-Hollander tikte in het Rie Mastenbroekbad aan in 58,69. Hij was iets sneller dan in de ochtend (58,78), maar bleef boven zijn eigen Nederlands record van 58,43.
Kamminga is op zowel de 100 als 200 school al zeker van deelname aan de Spelen. Caspar Corbeau voldeed met 59,56 opnieuw aan de limiet voor het EK.
Zwemster Tes Schouten kon zich op de 100 meter schoolslag niet verbeteren na de topprestatie in de ochtend. Toen voldeed de 19-jarige zwemster met een nieuw Nederlands record van 1.06,92 aan de limiet voor de Olympische Spelen. In de finale eindigde ze als derde in 1.08,70.
Stan Peijnenburg voldeed op de 100 meter vrije slag net als in de ochtend met 48,75 aan de limiet voor het EK in Boedapest. Hij bleef boven de limiet voor Tokio die op 48,52 staat. Kyle Stolk en Jesse Puts bleven met respectievelijk 49,57 en 49,58 boven de limieten.
Ranomi Kromowidjojo was met 54,00 de snelste op de 100 meter vrije slag. Ze was beduidend langzamer dan in de ochtend, toen ze met 53,59 opnieuw onder de olympische limiet (53,62) zwom. Ook Femke Heemskerk, die ontbreekt omdat ze in quarantaine zit vanwege een coronabesmetting van haar echtgenoot, heeft eerder al aan de limiet voldaan. De andere Nederlandse zwemsters waren allen duidelijk langzamer.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
15 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
19 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
20 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit Belgiƫ. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
21 uur geleden