Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen nieuwe limieten zwemmers bij OS-kwalificatie in Rotterdam

Geen nieuwe limieten zwemmers bij OS-kwalificatie in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam de 100 meter schoolslag gewonnen. De 25-jarige Zuid-Hollander tikte in het Rie Mastenbroekbad aan in 58,69. Hij was iets sneller dan in de ochtend (58,78), maar bleef boven zijn eigen Nederlands record van 58,43.

Kamminga is op zowel de 100 als 200 school al zeker van deelname aan de Spelen. Caspar Corbeau voldeed met 59,56 opnieuw aan de limiet voor het EK.

Zwemster Tes Schouten kon zich op de 100 meter schoolslag niet verbeteren na de topprestatie in de ochtend. Toen voldeed de 19-jarige zwemster met een nieuw Nederlands record van 1.06,92 aan de limiet voor de Olympische Spelen. In de finale eindigde ze als derde in 1.08,70.

Stan Peijnenburg voldeed op de 100 meter vrije slag net als in de ochtend met 48,75 aan de limiet voor het EK in Boedapest. Hij bleef boven de limiet voor Tokio die op 48,52 staat. Kyle Stolk en Jesse Puts bleven met respectievelijk 49,57 en 49,58 boven de limieten.

Ranomi Kromowidjojo was met 54,00 de snelste op de 100 meter vrije slag. Ze was beduidend langzamer dan in de ochtend, toen ze met 53,59 opnieuw onder de olympische limiet (53,62) zwom. Ook Femke Heemskerk, die ontbreekt omdat ze in quarantaine zit vanwege een coronabesmetting van haar echtgenoot, heeft eerder al aan de limiet voldaan. De andere Nederlandse zwemsters waren allen duidelijk langzamer.

Meer uit Sport

Wielrenner Matthews mist Tour door tekenen van longembolie

LUGANO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews doet volgende maand niet mee aan de Tour de France. De 34-jarige Australiër van Jayco AlUla kampt met tekenen van een longembolie. Dat meldde zijn ploeg in een medische update.

2 uur geleden
Amerikaanse golfer Spaun aan de leiding na eerste dag US Open

OAKMONT (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer J.J. Spaun heeft na de eerste dag op de US Open in Oakmont de leiding genomen met een ronde van 66 slagen, 4 onder het baangemiddelde. Nummer 2 Thriston Lawrence uit Zuid-Afrika volgt op één slag.

4 uur geleden
Hockeyers in Pro League opnieuw te sterk voor Ierland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in de Pro League opnieuw van Ierland gewonnen. Het elftal van bondscoach Jeroen Delmee was in het Wagener-stadion in Amstelveen met 6-2 te sterk. Woensdag won Oranje al met 2-0 van de Ieren.

15 uur geleden
Klaver in Diamond League Oslo vijfde op 400 meter

OSLO (ANP) - Atlete Lieke Klaver is bij de Diamond League-meeting in de Noorse hoofdstad Oslo als vijfde geëindigd op de 400 meter. De Europees kampioene indoor liep een tijd van 50,64 seconden. Ze was niet opgewassen tegen de Amerikaanse Isabella Whittaker, die in het Bislett Stadion in 49,58 won vlak voor de Noorse Henriette Jaeger (49,62) en de Britse Amber Anning (50,24).

15 uur geleden
Steenbergen en De Groot met Nederlandse titels naar WK zwemmen

AMERSFOORT (ANP) - Zwemmers Marrit Steenbergen en Koen de Groot hebben zich bij de NK zwemmen in Amersfoort met een titel op respectievelijk de 100 meter vrije slag en de 50 meter schoolslag geplaatst voor de WK zwemmen volgende maand in Singapore. Ook Kai van Westering veroverde met zijn Nederlandse titel op de 100 meter rugslag een WK-ticket.

17 uur geleden
Medvedev zonder setverlies naar kwartfinales in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Daniil Medvedev is goed begonnen aan het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste Rus won in de tweede ronde van de Fransman Adrian Mannarino, die als lucky loser tot het hoofdtoernooi was toegelaten. Het werd 7-6 (6) 6-4.

17 uur geleden
Hockeysters boeken in Pro League met 11-2 grootste zege op Spanje

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen hebben Spanje in de Pro League kansloos gelaten. Het team van bondscoach Raoul Ehren was in het Wagener-stadion in Amstelveen met liefst 11-2 te sterk. Een dag eerder stonden beide landen ook tegenover elkaar en toen was het verschil met 3-2 een stuk kleiner.

17 uur geleden