Geen nieuwe coronabesmettingen in Australië
CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - In Australië zijn zondag voor het eerst sinds juni geen nieuwe lokale besmettingen met het coronavirus geregistreerd. Dat maakte minister Greg Hunt van Volksgezondheid via Twitter bekend. Deelstaatregeringen versoepelen de binnenlandse reisbeperkingen en de drie maanden durende lockdown in Melbourne, de op een na grootste stad van het land, wordt opgeheven.
De staat West-Australië, die vanaf maart zijn grenzen sloot voor de rest van het land, heeft aangekondigd dat het van plan is reizigers vanaf 14 november weer toe te laten. Queensland zal zijn grens vanaf 3 november heropenen voor regionale bezoekers uit New South Wales. Inwoners van de grootste stad van Australië, Sydney, en inwoners van de staat Victoria zijn daar voorlopig nog niet welkom.
Australië ligt op schema om het doel van premier Scott Morrison, om voor kerst geen binnenlandse grensbeperkingen meer te hebben, te bereiken, zei Hunt zondag volgens de Sydney Morning Herald.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
7 minuten geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
12 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
13 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
15 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
16 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
17 uur geleden