Geen Nederlanders bij besmette badmintonners op Thais Open
BANGKOK (ANP) - Vier badmintonspelers zijn positief getest op het coronavirus tijdens het Thais Open, het eerste grote internationale toernooi van dit jaar. Onder de besmette spelers is de Indiase Saina Nehwal, voormalig nummer 1 van de wereld en winnares van olympisch brons in Londen 2012. De Nederlanders Selena Piek, Robin Tabeling en Mark Caljouw, die ook meedoen aan het toernooi in Bangkok, behoren niet tot de positief getesten.
Nehwal werd vlak voor de warming-up van haar wedstrijd tegen de Maleisische Selvaduray Kisona op de hoogte gebracht van haar positieve uitslag en naar een ziekenhuis in Bangkok gestuurd. Dat gold ook voor de positief geteste Indiase speler HS Prannoy. Een Duitse en Egyptische badmintonner, van wie de namen niet werden bekendgemaakt, behoorden eveneens tot de vier positieve gevallen, maar zij moeten een nieuwe test ondergaan omdat er twijfels zijn over de uitslag van de eerste test.
Piek vertelde bij de NOS over de strenge coronaprotocollen in Bangkok. Ze zit sinds haar aankomst vorige week maandag zo goed als opgesloten op haar hotelkamer. Ze mocht er na enkele dagen quarantaine twee keer per dag even uit om een uurtje te trainen. "Het is echt een militaire operatie", aldus de dubbelspecialiste. "In Nederland nemen we corona serieus, maar hier is het echt 'next level'."
Piek en Tabeling doorstonden dinsdag met succes de eerste ronde in het gemengd dubbel. Het Nederlandse koppel won met 21-17 en 21-9 van het Franse duo Eloi Adam en Margot Lambert.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geƫindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
14 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.
14 uur geleden