Geen Nederlanders aan boord van aangevallen vrachtschip bij Jemen
AMSTERDAM (ANP) - Aan boord van het vrachtschip Minervagracht dat in de Golf van Aden bij Jemen is aangevallen, waren geen Nederlanders. Dat laat de Nederlandse rederij Spliethoff weten.
Door de aanval met een onbekend explosief raakten zeker twee mensen gewond. De negentien bemanningsleden zijn naar andere schepen geëvacueerd. Wat hun nationaliteiten zijn, deelt Spliethoff niet. Een woordvoerster laat alleen weten dat het niet om Nederlanders gaat.
De rederij meldde eerder in een verklaring dat de aanval aanzienlijke schade heeft veroorzaakt en dat er ook brand op het schip is uitgebroken. Hoe de situatie momenteel is, kan de woordvoerster niet zeggen. Ook de ernst van de verwondingen van de twee slachtoffers is nog onbekend.
Spliethoff geeft ook niet aan wie verantwoordelijk is voor de aanval. Eerder hebben de Houthi's vanuit Jemen de internationale scheepvaart bestookt. Die gewapende groep heeft zich solidair verklaard met de Palestijnen in Gaza en heeft ook aanvallen uitgevoerd op Israël.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
16 uur geleden