Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen mug in nieuwe vlag Mississippi

Geen mug in nieuwe vlag Mississippi

JACKSON (ANP) - De Amerikaanse staat Mississippi krijgt geen vlag met een grote mug in het midden. De commissie in de hoofdstad Jackson die belast is met de keuze van een nieuwe vlag uit bijna 3000 ingezonden ontwerpen, heeft dit laten weten. Het is volgens de negen commissieleden bij nader inzien geen serieuze optie. Het ontwerp met de grote zwarte mug haalde echter wel de tweede selectieronde en dit leidde tot veel negatieve reacties. De commissie heeft de 'mug' daarom van de site verwijderd waar de overgebleven, nu 146 ontwerpen, staan.

De staat heeft geen vlag meer sinds eind juni toen het dundoek werd gestreken onder invloed van de beweging tegen racisme. In de linkerbovenhoek van de oude vlag staat het oorlogsvaandel van de confederalisten uit de burgeroorlog (1861-1865). Die zuiderlingen verzetten zich in de oorlog onder meer tegen afschaffing van de slavernij, maar ze verloren de strijd.

De oude vlag dateert echter niet uit de burgeroorlog. Mississippi had in die oorlogsjaren een vlag met een magnolia of bloem van de beverboom erop. Pas eind 19e eeuw kreeg Mississippi de later omstreden staatsvlag. In talrijke ontwerpen is nu de bloem verwerkt. Vrijdag komt de commissie met vijf finalisten. In september moet de winnaar bekend zijn. De kiezers in Mississippi kunnen 3 november behalve voor een president ook stemmen over de vraag of ze akkoord gaan met de nieuwe vlag van de staat.

Meer uit Buitenland

Trump steunt rechtse presidentskandidaat in Colombia

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.

1 uur geleden
Nederlandse viroloog in VS aangeklaagd voor invoer mpox-virus

DETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.

1 uur geleden
Iran vuurt raketten af op Koeweit en Bahrein, VS slaan terug

TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.

4 uur geleden
Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

14 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

15 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

16 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

16 uur geleden