Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen mug in nieuwe vlag Mississippi

Geen mug in nieuwe vlag Mississippi

JACKSON (ANP) - De Amerikaanse staat Mississippi krijgt geen vlag met een grote mug in het midden. De commissie in de hoofdstad Jackson die belast is met de keuze van een nieuwe vlag uit bijna 3000 ingezonden ontwerpen, heeft dit laten weten. Het is volgens de negen commissieleden bij nader inzien geen serieuze optie. Het ontwerp met de grote zwarte mug haalde echter wel de tweede selectieronde en dit leidde tot veel negatieve reacties. De commissie heeft de 'mug' daarom van de site verwijderd waar de overgebleven, nu 146 ontwerpen, staan.

De staat heeft geen vlag meer sinds eind juni toen het dundoek werd gestreken onder invloed van de beweging tegen racisme. In de linkerbovenhoek van de oude vlag staat het oorlogsvaandel van de confederalisten uit de burgeroorlog (1861-1865). Die zuiderlingen verzetten zich in de oorlog onder meer tegen afschaffing van de slavernij, maar ze verloren de strijd.

De oude vlag dateert echter niet uit de burgeroorlog. Mississippi had in die oorlogsjaren een vlag met een magnolia of bloem van de beverboom erop. Pas eind 19e eeuw kreeg Mississippi de later omstreden staatsvlag. In talrijke ontwerpen is nu de bloem verwerkt. Vrijdag komt de commissie met vijf finalisten. In september moet de winnaar bekend zijn. De kiezers in Mississippi kunnen 3 november behalve voor een president ook stemmen over de vraag of ze akkoord gaan met de nieuwe vlag van de staat.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran moet ook beloven geen kernwapens te kopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.

4 minuten geleden
Israël bombardeert zuidelijke buitenwijken Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.

59 minuten geleden
Valse bommeldingen tijdens gespannen verkiezingen in Armenië

JEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.

2 uur geleden
Dode en gewonden bij schietpartijen in Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.

3 uur geleden
Oekraïne meldt droneaanval op kernopslag bij Tsjernobyl

KYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.

5 uur geleden
Meer dan miljoen bezoekers bij pauselijke mis in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Meer dan een miljoen mensen hebben de mis bijgewoond van paus Leo XIV in Madrid, meldt het Spaanse persbureau EFE. De mis vond plaats op het Plaza de Cibeles en wordt het hoogtepunt genoemd van zijn bezoek aan Spanje. Zaterdag werd de paus welkom geheten door de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, die de mis ook bijwoonden.

5 uur geleden
VS bezorgd om toegenomen spionage door Israël

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, ook wel Pentagon genoemd, ziet een toenemende spionagedreiging vanuit Israël. Het heeft daarom het dreigingsniveau hiervoor opgeschroefd naar het hoogste niveau, schrijven meerdere Amerikaanse media. Israël zou onderhandelingen van de VS met Iran hebben geprobeerd af te luisteren.

6 uur geleden