Geen mug in nieuwe vlag Mississippi
JACKSON (ANP) - De Amerikaanse staat Mississippi krijgt geen vlag met een grote mug in het midden. De commissie in de hoofdstad Jackson die belast is met de keuze van een nieuwe vlag uit bijna 3000 ingezonden ontwerpen, heeft dit laten weten. Het is volgens de negen commissieleden bij nader inzien geen serieuze optie. Het ontwerp met de grote zwarte mug haalde echter wel de tweede selectieronde en dit leidde tot veel negatieve reacties. De commissie heeft de 'mug' daarom van de site verwijderd waar de overgebleven, nu 146 ontwerpen, staan.
De staat heeft geen vlag meer sinds eind juni toen het dundoek werd gestreken onder invloed van de beweging tegen racisme. In de linkerbovenhoek van de oude vlag staat het oorlogsvaandel van de confederalisten uit de burgeroorlog (1861-1865). Die zuiderlingen verzetten zich in de oorlog onder meer tegen afschaffing van de slavernij, maar ze verloren de strijd.
De oude vlag dateert echter niet uit de burgeroorlog. Mississippi had in die oorlogsjaren een vlag met een magnolia of bloem van de beverboom erop. Pas eind 19e eeuw kreeg Mississippi de later omstreden staatsvlag. In talrijke ontwerpen is nu de bloem verwerkt. Vrijdag komt de commissie met vijf finalisten. In september moet de winnaar bekend zijn. De kiezers in Mississippi kunnen 3 november behalve voor een president ook stemmen over de vraag of ze akkoord gaan met de nieuwe vlag van de staat.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ook India, Somalië en Griekenland hebben zich aangesloten bij de groep landen die wil helpen bij het beëindigen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. De Indiase buitenlandminister Subrahmanyam Jaishankar nam donderdagmiddag deel aan de eerste officiële videovergadering van de 'Hormuz-coalitie' in wording, zei zijn ministerie.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens zijn bezoek aan Zuid-Korea de opmerkingen van Donald Trump over zijn vermeende huwelijksproblemen afgedaan als noch elegant noch passend bij Trumps rol als president. De Amerikaanse leider had tijdens een besloten lunch opgemerkt dat Brigitte Macron de Franse president "extreem slecht" zou behandelen en dat Macron nog aan het bijkomen zou zijn van een "rechtse hoek". Ook zette Trump een Frans accent op en hekelde hij het gebrek aan bereidwilligheid bij de Fransen om de VS te helpen in de Straat van Hormuz.
4 uur geleden