Geen misdrijf bij dodelijke brand Ede
EDE (ANP) - Onderzoek naar de dodelijke brand in Ede van afgelopen woensdag- op donderdagnacht heeft uitgewezen dat er geen sprake was van een misdrijf. Het slachtoffer was de bewoner van het huis aan de Ernst Casimirlaan, volgens de veiligheidsregio een man van middelbare leeftijd. Omdat er geen sprake is van een misdrijf "is het onderzoek dus afgesloten en we laten het hier verder bij", aldus de politie.
Na de korte maar felle brand waarbij ook een explosie was, werden 24 woningen ontruimd. Een groot deel is inmiddels weer vrijgegeven, maar drie woningen werden onbewoonbaar. Zo werd de gevel van de woning waar de explosie was naar buiten geblazen. De politie had donderdag geen aanwijzingen dat er explosieven bij of in het gebouw lagen. Hoe de brand en explosie wel zijn ontstaan, was vrijdag nog steeds onduidelijk.
Ook de veiligheidsregio zegt via een woordvoerder niet te weten of er eerst brand was of eerst een explosie, "waarmee de exacte oorzaak ook lastig vast is te stellen". Wel is duidelijk geworden dat er "geen dreiging van buitenaf" is of was.
De bewoners van zes huizen kunnen voorlopig nog niet terug, laat een woordvoerder van de gemeente Ede weten. Zij zegt dat herstel van de drie zwaarst getroffen huizen, die waar de explosie was en die eronder en erboven, wel acht tot twaalf maanden kan duren. Reparaties van de andere drie aangrenzende huizen zullen "een aantal weken duren". Het is aan de eigenaar van de woningen, woningcorporatie Woonstede, en de verzekeraars van de bewoners "om hen verder te helpen aan onderdak", aldus de gemeentewoordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
10 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
11 uur geleden