Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen metro's, trams en stadsbussen in grote steden door staking

Geen metro's, trams en stadsbussen in grote steden door staking

DEN HAAG (ANP) - Zoals verwacht rijden er dinsdagochtend geen trams, metro's en stadsbussen in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam door de staking voor een structureel vroegpensioen. Streekbussen van bedrijven als Arriva, Connexxion en EBS rijden wel door de steden, en ook de ponten van het GVB in Amsterdam varen. Woensdag staken medewerkers in het streekvervoer en bij NS.

De staking begon om 04.00 uur en duurt tot 08.00 uur. Daarna gaan de bussen, trams en metro's weer rijden. De vervoersbedrijven GVB, RET en HTM waarschuwen dat het daarna nog even duurt voor alles weer volgens dienstregeling rijdt.

"Naar verwachting gaan de eerste metro's tegen 08.30 uur rijden, en dan vervolgens bus en tram", zegt een woordvoerder van GVB in Amsterdam. "We denken de hele ochtend nodig te hebben om weer tot een volwaardige dienstregeling te komen." In Den Haag wordt naar verwachting vanaf 09.30 uur weer volgens dienstregeling gereden, in Rotterdam is dat rond 11.00 uur.

Rustig

Volgens een woordvoerder van RET in Rotterdam is het erg rustig op de perrons. "Hier en daar loopt er iemand op een perron, maar dan wordt er omgeroepen dat er pas op z'n vroegst vanaf 08.00 uur wordt gereden, en wordt men verzocht het perron weer te verlaten."

Ook bij de tramhaltes op Amsterdam Centraal is het rustig. Een ANP-verslaggever ziet dat ruim tien mensen tevergeefs op een tram wachten bij de haltes aan de westzijde van het station. Op de borden staan ook geen vertrektijden van de trams, wel staat er op de borden dat er door de staking geen stadsbussen, trams en metro's rijden. De ingangen naar de metro op Amsterdam Centraal zijn afgesloten.

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

4 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

9 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

10 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

11 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

13 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

17 uur geleden