Geen metro's, trams en stadsbussen in grote steden door staking
DEN HAAG (ANP) - Zoals verwacht rijden er dinsdagochtend geen trams, metro's en stadsbussen in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam door de staking voor een structureel vroegpensioen. Streekbussen van bedrijven als Arriva, Connexxion en EBS rijden wel door de steden, en ook de ponten van het GVB in Amsterdam varen. Woensdag staken medewerkers in het streekvervoer en bij NS.
De staking begon om 04.00 uur en duurt tot 08.00 uur. Daarna gaan de bussen, trams en metro's weer rijden. De vervoersbedrijven GVB, RET en HTM waarschuwen dat het daarna nog even duurt voor alles weer volgens dienstregeling rijdt.
"Naar verwachting gaan de eerste metro's tegen 08.30 uur rijden, en dan vervolgens bus en tram", zegt een woordvoerder van GVB in Amsterdam. "We denken de hele ochtend nodig te hebben om weer tot een volwaardige dienstregeling te komen." In Den Haag wordt naar verwachting vanaf 09.30 uur weer volgens dienstregeling gereden, in Rotterdam is dat rond 11.00 uur.
Rustig
Volgens een woordvoerder van RET in Rotterdam is het erg rustig op de perrons. "Hier en daar loopt er iemand op een perron, maar dan wordt er omgeroepen dat er pas op z'n vroegst vanaf 08.00 uur wordt gereden, en wordt men verzocht het perron weer te verlaten."
Ook bij de tramhaltes op Amsterdam Centraal is het rustig. Een ANP-verslaggever ziet dat ruim tien mensen tevergeefs op een tram wachten bij de haltes aan de westzijde van het station. Op de borden staan ook geen vertrektijden van de trams, wel staat er op de borden dat er door de staking geen stadsbussen, trams en metro's rijden. De ingangen naar de metro op Amsterdam Centraal zijn afgesloten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
4 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."
7 uur geleden