Geen metro's, trams en stadsbussen in grote steden door staking
DEN HAAG (ANP) - Zoals verwacht rijden er dinsdagochtend geen trams, metro's en stadsbussen in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam door de staking voor een structureel vroegpensioen. Streekbussen van bedrijven als Arriva, Connexxion en EBS rijden wel door de steden, en ook de ponten van het GVB in Amsterdam varen. Woensdag staken medewerkers in het streekvervoer en bij NS.
De staking begon om 04.00 uur en duurt tot 08.00 uur. Daarna gaan de bussen, trams en metro's weer rijden. De vervoersbedrijven GVB, RET en HTM waarschuwen dat het daarna nog even duurt voor alles weer volgens dienstregeling rijdt.
"Naar verwachting gaan de eerste metro's tegen 08.30 uur rijden, en dan vervolgens bus en tram", zegt een woordvoerder van GVB in Amsterdam. "We denken de hele ochtend nodig te hebben om weer tot een volwaardige dienstregeling te komen." In Den Haag wordt naar verwachting vanaf 09.30 uur weer volgens dienstregeling gereden, in Rotterdam is dat rond 11.00 uur.
Rustig
Volgens een woordvoerder van RET in Rotterdam is het erg rustig op de perrons. "Hier en daar loopt er iemand op een perron, maar dan wordt er omgeroepen dat er pas op z'n vroegst vanaf 08.00 uur wordt gereden, en wordt men verzocht het perron weer te verlaten."
Ook bij de tramhaltes op Amsterdam Centraal is het rustig. Een ANP-verslaggever ziet dat ruim tien mensen tevergeefs op een tram wachten bij de haltes aan de westzijde van het station. Op de borden staan ook geen vertrektijden van de trams, wel staat er op de borden dat er door de staking geen stadsbussen, trams en metro's rijden. De ingangen naar de metro op Amsterdam Centraal zijn afgesloten.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.
4 minuten geledenTER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.
14 uur geleden