Geen meldingen identiteit verdachten Amsterdam na tonen beelden
AMSTERDAM (ANP) - Kort nadat door de politie herkenbare foto's zijn getoond van drie verdachten van geweld in Amsterdam, zijn er nog geen meldingen binnengekomen over hun identiteit. Zoals aangekondigd werden de beelden van de drie, die ervan verdacht worden het zwaarste geweld te hebben gepleegd rond de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv, om 20.30 uur online gezet.
Eerder werden geblurde foto's geplaatst van de verdachten. Als zij zich niet zouden melden voor 20.30 uur vrijdagavond, zouden hun gezichten herkenbaar getoond worden.
De drie maken deel uit van een groep van vijf van wie geblurde beelden werden getoond. Twee van hen zijn inmiddels geïdentificeerd en aangehouden. Een van de twee, een 32-jarige Amsterdammer, meldde zich donderdag zelf. Van hem is bekend dat hij langer vast blijft zitten. Over de identiteit van de tweede is niets bekendgemaakt.
De vijf worden verdacht van meerdere strafbare feiten, zegt een woordvoerder van de politie. In totaal zijn tot nu toe 29 mensen in beeld die betrokken waren bij de ongeregeldheden in Amsterdam. Beelden van de overige 24 verdachten worden volgens de politie ook "op korte termijn" naar buiten gebracht, in eerste instantie ook vervaagd.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
5 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
6 uur geleden