Geen meldingen identiteit verdachten Amsterdam na tonen beelden
AMSTERDAM (ANP) - Kort nadat door de politie herkenbare foto's zijn getoond van drie verdachten van geweld in Amsterdam, zijn er nog geen meldingen binnengekomen over hun identiteit. Zoals aangekondigd werden de beelden van de drie, die ervan verdacht worden het zwaarste geweld te hebben gepleegd rond de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv, om 20.30 uur online gezet.
Eerder werden geblurde foto's geplaatst van de verdachten. Als zij zich niet zouden melden voor 20.30 uur vrijdagavond, zouden hun gezichten herkenbaar getoond worden.
De drie maken deel uit van een groep van vijf van wie geblurde beelden werden getoond. Twee van hen zijn inmiddels geïdentificeerd en aangehouden. Een van de twee, een 32-jarige Amsterdammer, meldde zich donderdag zelf. Van hem is bekend dat hij langer vast blijft zitten. Over de identiteit van de tweede is niets bekendgemaakt.
De vijf worden verdacht van meerdere strafbare feiten, zegt een woordvoerder van de politie. In totaal zijn tot nu toe 29 mensen in beeld die betrokken waren bij de ongeregeldheden in Amsterdam. Beelden van de overige 24 verdachten worden volgens de politie ook "op korte termijn" naar buiten gebracht, in eerste instantie ook vervaagd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie houdt er rekening mee dat de twee jongens die op nieuwjaarsdag in het Amsterdamse Piet Wiedijkpark werden doodgeschoten, uit willekeur zijn gedood. Dat meldt zij dinsdag.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het online journalistieke platform De Correspondent is op zoek naar een nieuwe hoofdredactie. Hoofdredacteur en oprichter Rob Wijnberg gaat in een andere rol verder bij het platform en ook adjunct-hoofdredacteuren Rosan Smits en Maaike Goslinga gaan bij De Correspondent verder in een nieuwe rol, maakte de vertrekkende hoofdredactie dinsdag bekend.
2 uur geledenEDE (ANP) - In Ede (Gelderland) is vogelgriep vastgesteld op een legkippenbedrijf. De 23.000 dieren op de locatie worden geruimd. Dat heeft het ministerie van LVVN (Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur) laten weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het schooljaar 2024/25 waren er 5000 vacatures in het basis- en voortgezet onderwijs minder dan in het schooljaar ervoor. In het mbo en het speciaal basisonderwijs nam de vraag naar nieuwe werknemers juist toe. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.
9 uur geleden