Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen melatonine meer voor Tsitsipas vooraf aan het tennis

Geen melatonine meer voor Tsitsipas vooraf aan het tennis

PARIJS (ANP) - Tennisser Stefanos Tsitsipas stopt met het gebruik van melatoninepillen en doet geen dutje meer voorafgaand aan wedstrijden, zei hij na de uitschakeling in de kwartfinales van Roland Garros tegen de als eerste geplaatste Spanjaard Carlos Alcaraz. De als vijfde geplaatste Griek was teleurgesteld na zijn kansloze nederlaag in Parijs in drie sets (6-2 6-1 7-6 (5)).

"Een ding dat ik in de toekomst ga vermijden is het slikken van melatonine en het doen van een dutje vooraf aan de wedstrijd, want dat helpt duidelijk niet", zei hij. Melatonine wordt vaak gebruikt om te helpen bij slaapproblemen.

Tsitsipas zei dat hij moeite had gehad met zijn speelschema. "Ik had enkele late sessies. Niet heel laat, maar laat genoeg voor mij om mijn slaapritme in de war te brengen", zei de 24-jarige tennisser. "Het was niet echt leuk in de eerste twee sets. Ik voelde me compleet afwezig, alsof ik nog aan het slapen was. Ik hoop dat het niet weer gebeurt, het was vreselijk."

Buigen voor Alcaraz

De Griek kon pas in de derde set partij bieden aan Alcaraz. Hij werkte enkele matchpoints weg en kwam terug van een 5-2-achterstand naar 5-5. In de tiebreak moest hij alsnog buigen voor Alcaraz, die zijn vijfde zege in vijf partijen boekte tegen Tsitsipas.

Alcaraz treft in de halve finales tweevoudig winnaar van Roland Garros Novak Djokovic. Tsitsipas vindt het onmogelijk om in te schatten wie er gaat winnen. "De een heeft ervaring, de ander de benen en bewegingen van Speedy Gonzalez", zei hij. "De een kan geweldige punten spelen en de ander gaat voor controle en precisie boven alles en laat de tegenstander zo veel mogelijk lopen."

Meer uit Sport

Handballers op weg naar EK na ruime zege op Oekraïne

MICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.

10 uur geleden
Vollering draagt zege op aan alle mensen met mentale problemen

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.

12 uur geleden
Vollering wint bergrit en pakt leiderstrui in Ronde van Spanje

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.

13 uur geleden
Opening Spelen Los Angeles 2028 in historisch Coliseum

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.

14 uur geleden
Sinner treft bij rentree na dopingschorsing Argentijn Navone

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.

14 uur geleden
Sprinter Van Uden leergierig voor start Giro in Albanië

DURRËS (ANP) - Casper van Uden begint vrijdag in de Giro d'Italia aan zijn eerste grote ronde. De 23-jarige Schiedammer werd in de winter al aangewezen als de sprinttroef van wielerploeg Picnic PostNL in de Italiaanse koers, die begint met drie etappes in Albanië. De afgelopen dagen zag hij daar vooral veel hobbelige wegen en weinig fietsers. "Maar we zijn nog niet op het parcours geweest", meldde Van Uden donderdag telefonisch aan het ANP, kort voor een trainingsrit.

18 uur geleden
Tennisser De Jong bereikt tweede ronde masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft de tweede ronde bereikt van het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer versloeg in de eerste ronde Alexander Shevchenko uit Kazachstan in twee sets: 6-2 6-4.

18 uur geleden