'Geen lokale besmettingen in China buiten provincie Hubei'
PEKING (ANP) - China meldt voor de derde dag op rij geen nieuwe lokale besmettingen met het nieuwe coronavirus buiten de provincie Hubei, het epicentrum van de virusuitbraak. In China werden maandag 19 nieuwe besmettingen vastgesteld, 17 daarvan in de stad Wuhan in Hubei. Daarnaast was er één nieuw geval in Peking en één in Guangdong, beide veroorzaakt door mensen die vanuit het buitenland zijn gekomen, meldden de gezondheidsinstanties.
Het aantal doden in China liep maandag met 17 op naar 3136. Alle nieuwe dodelijke slachtoffers kwamen uit Wuhan. Het aantal besmette personen in China staat op 80.754.
Sinds de uitbraak van het nieuwe coronavirus zijn 59.897 patiënten ontslagen uit de ziekenhuizen in China. Patiënten die recentelijk mochten vertrekken uit het ziekenhuis, moesten uit voorzorg wel nog veertien dagen in quarantaine. In Wuhan zijn 12 van de 14 tijdelijke ziekenhuizen die waren ingericht om patiënten met het coronavirus te verzorgen weer gesloten. De twee andere ziekenhuizen sluiten dinsdag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
22 minuten geledenPARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De gesprekken tussen de Russische gezant Kirill Dmitriëv en Amerikaanse functionarissen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne waren "constructief", aldus een Amerikaanse functionaris. Tijdens de ontmoeting zijn ook potentiële energie-initiatieven tussen de Verenigde Staten en Rusland na de oorlog besproken.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij scholierenprotesten in Frankrijk zijn veertig manifestanten aangehouden, volgens het ministerie van Onderwijs. Bij acties rond bijna 340 onderwijsinstellingen zijn tien gewonden gevallen onder leerlingen en schoolpersoneel.
8 uur geleden