Geen lege schappen in Nederlandse winkels door geweld in Rode Zee
DEN HAAG (ANP) - Het geweld in de Rode Zee zorgt nog niet voor lege schappen in Nederlandse winkels, melden verschillende grote ketens. Omdat de Houthi's uit Jemen geregeld vrachtschepen aanvallen, hebben grote rederijen als Maersk besloten om niet meer in de Rode Zee te varen. In plaats daarvan varen ze om via Kaap de Goede Hoop, waardoor goederen dagen langer onderweg zijn naar Europa.
Blokker laat weten dat nu wel de eerste vertragingen ontstaan in de leveringen aan zijn distributiecentrum in Geldermalsen. Die vertragingen lopen volgens een woordvoerster op tot twee weken. "Door op een slimme manier de voorraadlevels aan te passen kunnen we vertragingen in de DC-aanlevering opvangen zonder dat de klant hier last van heeft", meldt ze.
Alle producten worden sinds corona ruim op tijd besteld, zodat de spullen op tijd in de winkels liggen, aldus een woordvoerster van Intratuin. "We hebben 75 procent van de voorjaarsorders al binnen. De rest komt ook op tijd."
Op de lange termijn
Bij elektronicaketen MediaMarkt hebben de spanningen in de Rode Zee ook nog weinig invloed op de winkels. "Er zit nog heel veel voorraad in de keten die al onderweg is of in distributiecentra of de winkels", laat een woordvoerder weten. Hij merkt op dat de situatie in de Rode Zee wel gevolgen kan hebben voor de keten als het lang blijft duren. Ook HEMA, Action en Decathlon zeggen geen lege schappen te hebben door vrachtvervoerders die omvaren en daardoor langer onderweg zijn.
Een woordvoerder van IKEA meldt dat de situatie in de Rode Zee de beschikbaarheid van bepaalde producten kan beperken. De winkelketen zegt daarnaast de veiligheid van mensen het belangrijkst te vinden. "We zijn in nauw overleg met onze transportpartners om de veiligheid van de mensen die in de IKEA-waardeketen werken te garanderen en om alle nodige voorzorgsmaatregelen te nemen om hen veilig te houden", aldus de woordvoerder. Afgelopen maandag liet de winkelketen weten genoeg voorraden te hebben om zijn prijzen verder te verlagen, ondanks de problemen voor de wereldhandel door de situatie in de Rode Zee.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
15 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.
16 uur geledenHIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.
19 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.
1 dag geleden