Geen lange rij meer bij servicepunt KLM op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Bij het servicepunt van KLM op Schiphol is het vrijdagochtend een stuk rustiger dan de dag ervoor. Donderdag stond er een lange rij met passagiers die hun vlucht naar Amerika wilden annuleren of omboeken vanwege het inreisverbod voor Europeanen, dat om middernacht (lokale tijd) ingaat.
Bij KLM Travel & Services in vertrekhal 2 staan nu wel wat mensen te wachten, maar volgens een medewerker van de luchthaven is dit normaal.
De maatregel van de Amerikaanse president Donald Trump om de grenzen te sluiten voor mensen uit Europa vanwege het coronavirus leidde er donderdag toe dat veel mensen ervan afzagen te vliegen naar de Verenigde Staten. Ze zijn bang dat ze niet meer kunnen terugkeren op het moment dat zij dat willen, aangezien het inreisverbod dertig dagen geldt. Hoewel Amerikanen nog wel mogen reizen, waren er op Schiphol donderdag ook veel reizigers uit de VS die voor de zekerheid eerder terug wilden naar huis.
KLM liet weten dat de luchtvaartmaatschappij het vluchtschema naar de Verenigde Staten de komende twee weken zoveel mogelijk in stand wil houden om mensen de kans te geven naar huis te kunnen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
12 uur geledenLEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
1 dag geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
1 dag geleden