Geen landbouwakkoord, er moet verder onderhandeld worden
DEN HAAG (ANP) - Er is nog geen landbouwakkoord. Dat zei landbouwminister Piet Adema donderdagochtend na zo'n vierentwintig uur van besprekingen. Hij verwacht dat de komende weken nog "intensieve gesprekken" nodig zijn. "Er moet echt nog wat gebeuren."
Over bijvoorbeeld de financiering van de landschapsdiensten moet nog doorgepraat worden, zegt Adema. Dat geldt ook voor onder meer het perspectief voor jonge boeren en het mestbeleid. "We praten over hele grote thema's, die ingrijpend zijn voor de landbouwsector. Het gaat echt ergens over." Adema benadrukt wel dat er "grote stappen" zijn gezet tijdens het urenlange overleg, maar gaf geen verdere toelichting wat die grote stappen inhouden.
Dat er nog geen overeenstemming is over het landbouwakkoord kan ook voor de Haagse politiek grote gevolgen hebben. CDA-leider Wopke Hoekstra kondigde aan opnieuw te willen onderhandelen over de stikstofdeadline: het kabinet wil daar 2030 voor hanteren, maar dat vindt Hoekstra niet te dragen. Maar voordat hij verder wil onderhandelen, moet er voor hem eerst een landbouwakkoord liggen. Hierdoor kan de onduidelijkheid over het stikstofbeleid langer voortduren.
LTO stelde eerder nog een ultimatum dat vorige week maandag afliep. Ondanks dit drukmiddel was de organisatie niet tevreden over de definitieve tekst van het onderhandelingsakkoord. De concepttekst werd afgewezen, omdat er "forse bijsturing" nodig was. Daarop besloten de betrokken partijen woensdag verder te praten. Dat werd een marathonoverleg waar ook premier Mark Rutte nog bij aanschoof. Hij zei na afloop dat er "intensieve, goede gesprekken" zijn gevoerd. "Maar er is nog veel werk aan de winkel."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren heeft gestemd op station Den Haag Centraal. De lijsttrekker liet haar stembiljet rond 07.35 uur in de stembus zakken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle stembureaus voor de Tweede Kamerverkiezingen zijn woensdagochtend om 07.30 uur geopend. Ruim 13,4 miljoen kiesgerechtigden mogen hun stem uitbrengen in een van de meer dan 10.000 stembureaus in heel Nederland. Om 21.00 uur sluiten de stemlocaties. Dan gaan de stembussen open en kunnen de stemmen worden geteld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat woensdag voor de dertigste keer sinds het begin van de eeuw in het hele land naar de stembus. Drie keer ging het om een landelijk referendum, de andere keren waren er verkiezingen. Lokale referenda en herindelingsverkiezingen zijn niet meegerekend.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kan woensdag grotendeels droog aankomen bij het stemlokaal, meldt Buienradar. Vooral in het oosten en zuidoosten kan mogelijk zelfs de zon gaan schijnen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans beticht de twee PVV-Kamerleden die een Facebook-pagina hebben bijgehouden met AI-plaatjes van 'demonisering' van mensen met een migratieachtergrond en vluchtelingen. "Met als gevolg dat er doodsbedreigingen onder stonden die uw twee volksvertegenwoordigers niet hebben verwijderd", zei de leider van GroenLinks-PvdA tegen Geert Wilders van de PVV tijdens het NOS Slotdebat.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders neemt "geen enkele" sanctie tegen de twee PVV-Kamerleden die bewerkte AI-afbeeldingen van Frans Timmermans verspreidden. "Al zou ik ze van de lijst willen halen, dan kan ik dat niet, maar ik wil dat ook niet", zei hij na afloop van het NOS-verkiezingsdebat tegen het ANP.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA stond de afgelopen periode "aan de zijkant", zei Henri Bontenbal (CDA) in het NOS-verkiezingsdebat. Terwijl het huis "in de fik stond", was zijn eigen partij "aan het blussen".
14 uur geleden