Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen kookadvies voor kraanwater meer in Didam en Zevenaar

Geen kookadvies voor kraanwater meer in Didam en Zevenaar

DIDAM (ANP) - Inwoners van het Gelderse Didam en een deel van Zevenaar hoeven hun kraanwater niet meer te koken voordat ze het consumeren. Waterbedrijf Vitens laat weten dat het kookadvies dat sinds vorige week gold, is opgeheven. De verontreinigde reservoirs, de leidingen en de nabijgelegen productielocatie zijn schoon, wijzen controles uit. Het kraanwater zelf is nooit verontreinigd geweest, concludeert het waterbedrijf.

Eerder werd in een drinkwaterreservoir in Didam de bacterie enterokokken gevonden. Die werd later ook aangetroffen in een reservoir in Zevenaar-Zuid. Inmiddels zijn de reservoirs gereinigd en voldoet het water aan de "strengste kwaliteitseisen", aldus Vitens. Het waterbedrijf doet nog onderzoek naar de oorzaak van de verontreinigingen.

In Didam gold het advies sinds 11 augustus. In Zevenaar-Zuid sinds 13 augustus.

Begin augustus werd de bacterie ook aangetroffen in reservoirs in Doorn (Utrecht). Daar gold een kleine week het kookadvies. Volgens Vitens is het puur toeval dat de bacterie ook ergens anders is opgedoken, zei een woordvoerder eerder.

Meer uit Binnenland

Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

27 minuten geleden
Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

3 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

4 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

13 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

14 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

14 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

14 uur geleden