Geen kookadvies voor kraanwater meer in Didam en Zevenaar
DIDAM (ANP) - Inwoners van het Gelderse Didam en een deel van Zevenaar hoeven hun kraanwater niet meer te koken voordat ze het consumeren. Waterbedrijf Vitens laat weten dat het kookadvies dat sinds vorige week gold, is opgeheven. De verontreinigde reservoirs, de leidingen en de nabijgelegen productielocatie zijn schoon, wijzen controles uit. Het kraanwater zelf is nooit verontreinigd geweest, concludeert het waterbedrijf.
Eerder werd in een drinkwaterreservoir in Didam de bacterie enterokokken gevonden. Die werd later ook aangetroffen in een reservoir in Zevenaar-Zuid. Inmiddels zijn de reservoirs gereinigd en voldoet het water aan de "strengste kwaliteitseisen", aldus Vitens. Het waterbedrijf doet nog onderzoek naar de oorzaak van de verontreinigingen.
In Didam gold het advies sinds 11 augustus. In Zevenaar-Zuid sinds 13 augustus.
Begin augustus werd de bacterie ook aangetroffen in reservoirs in Doorn (Utrecht). Daar gold een kleine week het kookadvies. Volgens Vitens is het puur toeval dat de bacterie ook ergens anders is opgedoken, zei een woordvoerder eerder.
Meer uit Binnenland
ERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.
10 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
8 uur geleden