Geen kookadvies voor kraanwater meer in Didam en Zevenaar
DIDAM (ANP) - Inwoners van het Gelderse Didam en een deel van Zevenaar hoeven hun kraanwater niet meer te koken voordat ze het consumeren. Waterbedrijf Vitens laat weten dat het kookadvies dat sinds vorige week gold, is opgeheven. De verontreinigde reservoirs, de leidingen en de nabijgelegen productielocatie zijn schoon, wijzen controles uit. Het kraanwater zelf is nooit verontreinigd geweest, concludeert het waterbedrijf.
Eerder werd in een drinkwaterreservoir in Didam de bacterie enterokokken gevonden. Die werd later ook aangetroffen in een reservoir in Zevenaar-Zuid. Inmiddels zijn de reservoirs gereinigd en voldoet het water aan de "strengste kwaliteitseisen", aldus Vitens. Het waterbedrijf doet nog onderzoek naar de oorzaak van de verontreinigingen.
In Didam gold het advies sinds 11 augustus. In Zevenaar-Zuid sinds 13 augustus.
Begin augustus werd de bacterie ook aangetroffen in reservoirs in Doorn (Utrecht). Daar gold een kleine week het kookadvies. Volgens Vitens is het puur toeval dat de bacterie ook ergens anders is opgedoken, zei een woordvoerder eerder.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
4 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
4 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
5 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
5 uur geleden