Geen ingelaste EU-top over Omikron-variant
BRUSSEL (ANP) - Er komt toch geen ingelaste EU-top over de Omikron-variant. Premier Mark Rutte en de andere EU-leiders bespreken de nieuwe coronavariant, waarover grote zorgen bestaan, op hun al geplande top over twee weken.
De voorzitter van de raad van regeringsleiders, Charles Michel, wilde hen eerder bijeenroepen om over Omikron te overleggen. Zo zouden de EU-landen hun aanpak op elkaar kunnen afstemmen. Maar "na een grondige evaluatie en consultatie" ziet hij daarvan af, zegt een Brusselse bron.
Michel en ook de Europese Commissie stellen sinds het uitbreken van de coronacrisis alles in het werk om de EU-lidstaten op één lijn te houden. Dat vergt voortdurend overleg, omdat elk land zelf beslist over zijn gezondheidsbeleid.
Demissionair minister Hugo de Jonge en zijn collega-ministers van Volksgezondheid spreken elkaar dinsdag over Omikron.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP/RTR) - In de afgelopen 24 uur kwamen naar schatting zo'n 49.000 migranten aan in de Spaanse exclave Ceuta, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Zij klommen over de hekken of kwamen zwemmend vanuit Marokko naar het Spaanse gebied.
17 minuten geledenMELILLA (ANP/DPA) - Ondanks de sluiting van de grens zijn ongeveer vierhonderd migranten erin geslaagd de Spaanse exclave Melilla binnen te dringen. De voorzitter van het bestuur van de autonome Spaanse stad, Juan José Imbroda, zei dat ze over een landweg en een dam erin slaagden binnen te komen, maar dat de toestand verder onder controle is.
18 minuten geledenBORDEAUX (ANP/RTR/AFP) - In het door natuurbranden getroffen zuidwesten van Frankrijk mogen vrijdag opnieuw duizenden mensen naar huis. Volgens de autoriteiten zijn de evacuatiebevelen inmiddels opgeheven voor 144.000 van de in totaal 220.000 geëvacueerde mensen.
24 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - De Indonesische douane heeft een Maleisische piloot opgepakt met meer dan 70.000 pillen ecstasy in zijn koffer. De man, die even daarvoor een passagiersvliegtuig had gevlogen, bleek zelf onder invloed te zijn van meth, MDMA en cocaïne. Hij kan de doodstraf of levenslang krijgen voor drugssmokkel.
57 minuten geledenQUETTA (ANP/AFP) - Bij een explosie donderdag in een steenkoolmijn in het zuiden van Pakistan zijn zeker 34 mijnwerkers om het leven gekomen, meldde de lokale rampenbestrijdingsdienst vrijdag. De explosie werd veroorzaakt door de aanwezigheid van methaan, aldus de dienst.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse Hooggerechtshof gaat de zaak in behandeling nemen die is aangespannen door de medeoprichter van de activistische groep Palestine Action, Huda Ammori. Zij vecht een overheidsverbod aan dat al tot zeker 3500 arrestaties heeft geleid, onder wie ouderen en Holocaust-overlevenden.
5 uur geledenKUMAMOTO (ANP) - Het dodental van de zware aardbeving die eerder deze week het zuidwesten van Japan trof, is vrijdag opgelopen van 28 naar 34. Dat heeft het bestuur van de regio Kumamoto bekendgemaakt.
5 uur geleden