Geen ingelaste EU-top over Omikron-variant
BRUSSEL (ANP) - Er komt toch geen ingelaste EU-top over de Omikron-variant. Premier Mark Rutte en de andere EU-leiders bespreken de nieuwe coronavariant, waarover grote zorgen bestaan, op hun al geplande top over twee weken.
De voorzitter van de raad van regeringsleiders, Charles Michel, wilde hen eerder bijeenroepen om over Omikron te overleggen. Zo zouden de EU-landen hun aanpak op elkaar kunnen afstemmen. Maar "na een grondige evaluatie en consultatie" ziet hij daarvan af, zegt een Brusselse bron.
Michel en ook de Europese Commissie stellen sinds het uitbreken van de coronacrisis alles in het werk om de EU-lidstaten op één lijn te houden. Dat vergt voortdurend overleg, omdat elk land zelf beslist over zijn gezondheidsbeleid.
Demissionair minister Hugo de Jonge en zijn collega-ministers van Volksgezondheid spreken elkaar dinsdag over Omikron.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een officiële uitnodiging gestuurd om Rusland te komen bezoeken. Dat meldt de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken tegen het staatspersbureau TASS.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De ontploffing voor een synagoge in Luik en een brand in een auto in de Joodse wijk in Antwerpen afgelopen maart waren een reactie op de Iraanse oproep om Joodse doelwitten aan te vallen. Dat zegt Gert Vercauteren, de directeur van de Belgische veiligheidsdienst OCAD, de overheidsinstantie die terrorismedreigingen analyseert.
2 uur geledenMEKELLE (ANP/AFP) - Opstandelingen uit Tigray zijn naar eigen zeggen verwikkeld in een "regelrechte oorlog" met de Ethiopische regering. Er worden onder meer zware artillerieaanvallen gemeld. Woensdag namen de opstandelingen nog drie vliegvelden in van de federale politie en werden aanvallen uitgevoerd in de aangrenzende regio's Afar en Amhara.
3 uur geledenKANDAHAR (ANP/AFP) - Pakistan heeft in de nacht van woensdag op donderdag tien doelen in Afghanistan aangevallen met gevechtsvliegtuigen en drones. Dat heeft de Pakistaanse minister van Informatie, Attaullah Tarar, bekendgemaakt. Onder meer de zuidelijke stad Kandahar werd getroffen. Afghanistan zegt dat burgers zijn omgekomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Onderdelen van F-35-gevechtsvliegtuigen die helpen ze voor radars onzichtbaar te maken, zijn in handen gevallen van China, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Chinese autoriteiten hebben de onderdelen volgens de ingewijden nog niet teruggegeven.
3 uur geledenRABAT (ANP/AFP/RTR) - De Marokkaanse Partij voor Authenticiteit en Moderniteit (PAM) heeft bij de parlementsverkiezingen van woensdag de meeste zetels behaald. De partij, die deel uitmaakt van de huidige regeringscoalitie, komt op 97 zetels, blijkt uit voorlopige resultaten die minister van Binnenlandse Zaken Abdelouafi Laftit donderdagochtend vroeg bekendmaakte.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump moet journalisten van CNN, MS NOW en Politico weer toelaten tot het Witte Huis. Trump had de media laten weren omdat hij het niet eens was met de inhoud van hun berichtgeving, maar de rechter heeft dat besluit geblokkeerd.
6 uur geleden