Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen ingelaste EU-top over Omikron-variant

Geen ingelaste EU-top over Omikron-variant

BRUSSEL (ANP) - Er komt toch geen ingelaste EU-top over de Omikron-variant. Premier Mark Rutte en de andere EU-leiders bespreken de nieuwe coronavariant, waarover grote zorgen bestaan, op hun al geplande top over twee weken.

De voorzitter van de raad van regeringsleiders, Charles Michel, wilde hen eerder bijeenroepen om over Omikron te overleggen. Zo zouden de EU-landen hun aanpak op elkaar kunnen afstemmen. Maar "na een grondige evaluatie en consultatie" ziet hij daarvan af, zegt een Brusselse bron.

Michel en ook de Europese Commissie stellen sinds het uitbreken van de coronacrisis alles in het werk om de EU-lidstaten op één lijn te houden. Dat vergt voortdurend overleg, omdat elk land zelf beslist over zijn gezondheidsbeleid.

Demissionair minister Hugo de Jonge en zijn collega-ministers van Volksgezondheid spreken elkaar dinsdag over Omikron.

Meer uit Buitenland

Doden gemeld na Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET/JERUZALEM (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op de regio Nabatieh in het zuiden van Libanon zijn zeker zestien mensen om het leven gekomen. Dat meldt Al Jazeera vrijdag op basis van het Libanese staatspersbureau NNA. Het Israëlische leger heeft melding gemaakt van aanvallen op meerdere doelen in het zuiden van Libanon.

1 uur geleden
Zwitserland: geen gesprekken tussen VS en Iran op vrijdag

BERN (ANP/RTR) - De gesprekken die voor vrijdag gepland waren tussen de Verenigde Staten en Iran in het bergresort Bürgenstock in Zwitserland zullen niet plaatsvinden. Dat meldt het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdagochtend in een verklaring.

1 uur geleden
Iran dreigt met verpletterende slag bij schending overeenkomst

TEHERAN (ANP) - Iran zal "niet aarzelen om de vijand een verpletterende slag toe te brengen" als de deze week ondertekende overeenkomst wordt geschonden. Dat schrijft de Iraanse onderhandelaar Mohammad Bagher Qalibaf op X.

2 uur geleden
Vicepresident JD Vance uiteindelijk toch niet naar Zwitserland

WASHINGTON (ANP) - De vicepresident van de Verenigde Staten, JD Vance, zal donderdagavond uiteindelijk niet naar Zwitserland afreizen om de onderhandelingen over een definitief akkoord met Iran te starten. Dat heeft het Witte Huis in een verklaring bekendgemaakt.

4 uur geleden
VK: Andy Burnham wint lokale verkiezingen en kan Starmer uitdagen

MAKERFIELD (ANP) - Bij tussentijdse verkiezingen in het Engelse kiesdistrict Makerfield is Labour-kandidaat Andy Burnham gekozen als nieuw parlementslid. Burnham (56) is de huidige burgemeester van Manchester en kan nu met zijn verworven zetel in het Britse parlement het leiderschap van Labour opeisen.

4 uur geleden
Trump: overeenkomst Iran is onvoorwaardelijke overgave

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Trump is de overeenkomst met Iran "waarschijnlijk een onvoorwaardelijke overgave" voor dat land. "We hebben hen militair volledig verslagen", zei de president in The Axios Show.

5 uur geleden
EU: sancties tegen Rusland met een jaar verlengd

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie zijn donderdag overeengekomen om de sancties tegen Rusland vanwege de oorlog tegen Oekraïne met nog eens twaalf maanden te verlengen. Dat meldt een woordvoerder van de voorzitter van de Europese Raad.

6 uur geleden