Geen incidenten bij marathon in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De marathon in Rotterdam is zondag rustig en zonder incidenten verlopen. Dat laat een woordvoerder van de organisatie weten. Op het evenement kwamen naast duizenden hardlopers ook duizenden toeschouwers af. "Bezoekersaantallen zijn altijd een inschatting maar wat we terughoren is dat het drukker was dan in oktober", aldus een woordvoerder van de organisatie. "Toen waren er zo'n 900.000 bezoekers."
De gemeente Rotterdam spreekt op Twitter ook van een "zonnige, goed verlopen" marathon en dankt daarvoor "alle vrijwilligers, toeschouwers en circa 40.000 lopers" die verschillende afstanden aflegden. Het inschatten van het aantal bezoekers is moeilijk, aangezien over het lange parcours "op sommige plekken drie rijen toeschouwers staan, en op andere plekken veel minder", legt een woordvoerster uit.
Ruim 18.000 hardlopers begonnen om 10.00 uur aan de hele marathon, met de start aan de voet van de Erasmusbrug. De finish was op de Coolsingel. Een scheepshoorn diende als startschot, want de organisatie vond de gebruikelijke kanonschoten ongepast vanwege de oorlog in Oekraïne.
Binnenstad deels afgesloten
Abdi Nageeye won de marathon in een Nederlands record van 2.04.56. Bij de vrouwen verbeterde Nienke Brinkman met 2.22.51 ook het Nederlands record. Zij werd tweede achter de Ethiopische Haven Hailu.
De 41e editie van de marathon van Rotterdam kon dit jaar zoals gebruikelijk in april worden georganiseerd. De organisatie kreeg toestemming van de autoriteiten om het evenement zonder belemmeringen te houden. In 2020 werd de marathon afgelast vanwege de coronapandemie, vorig jaar vond het hardloopfestijn in het najaar plaats.
Tijdens de marathon werd de binnenstad deels afgesloten. Deelnemers en toeschouwers werd daarom aangeraden om met het openbaar vervoer of de fiets te reizen.
Meer uit Binnenland
LAUWERSOOG (ANP) - Als financiële steun van de provincie Groningen en de gemeente Het Hogeland uitblijft, dan gaat het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) binnen twee weken failliet. Die boodschap hebben de directeur-bestuurder en de raad van toezicht van Stichting Zeehondencentrum Pieterburen maandag gepubliceerd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruud Smulders, Lisa Ostermann en het duo Yentl en de Boer hebben maandagavond een Poelifinario gewonnen, de belangrijkste Nederlandse cabaretprijs. Dat gebeurde tijdens het Cabaretgala in Theater Diligentia in Den Haag. De Neerlands Hoop-prijs voor de meest veelbelovende theatermaker ging naar David Linszen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 13 wekenecho voor zwangere vrouwen verdwijnt na 2027, meldt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Ze volgt daarmee het advies van de Gezondheidsraad.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel dat de inlichtingendiensten veel meer ruimte geeft om gegevens te verzamelen, krijgt kritiek van twee privacygroepen. "Grootschalige massa-surveillance ligt in het verschiet", schrijft Privacy First, terwijl Bits of Freedom waarschuwt voor "inbreuken op de fundamentele rechten en vrijheden van individuele burgers".
12 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU is brede steun voor de bescherming van het Internationaal Strafhof (ICC), zei buitenlandminister Tom Berendsen na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De VS hebben vrijdag sancties tegen het hele hof aangekondigd. De sancties worden door de EU-ministers betreurd en als onnodig bestempeld, zei de minister.
14 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft de Nederlandse priester Antoine Bodar benoemd tot zijn kapelaan. Met deze eretitel eert de kerkvorst Bodar voor zijn verdiensten voor de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland, zo heeft het bisdom Haarlem-Amsterdam bekendgemaakt. Bodar is priester in dit bisdom.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag vijftien maanden cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Mike K. De 35-jarige man uit het Utrechtse De Meern wordt ervan verdacht dat hij tijdens de afgelopen jaarwisseling twee bestelbussen in brand heeft gestoken, een politiehond neerstak en agenten bedreigde met messen. K. vertelde op de zitting dat hij doodgeschoten wilde worden door de politie. "Ik had de balans opgemaakt en het hoefde niet meer."
15 uur geleden