Geen incidenten bij marathon in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De marathon in Rotterdam is zondag rustig en zonder incidenten verlopen. Dat laat een woordvoerder van de organisatie weten. Op het evenement kwamen naast duizenden hardlopers ook duizenden toeschouwers af. "Bezoekersaantallen zijn altijd een inschatting maar wat we terughoren is dat het drukker was dan in oktober", aldus een woordvoerder van de organisatie. "Toen waren er zo'n 900.000 bezoekers."
De gemeente Rotterdam spreekt op Twitter ook van een "zonnige, goed verlopen" marathon en dankt daarvoor "alle vrijwilligers, toeschouwers en circa 40.000 lopers" die verschillende afstanden aflegden. Het inschatten van het aantal bezoekers is moeilijk, aangezien over het lange parcours "op sommige plekken drie rijen toeschouwers staan, en op andere plekken veel minder", legt een woordvoerster uit.
Ruim 18.000 hardlopers begonnen om 10.00 uur aan de hele marathon, met de start aan de voet van de Erasmusbrug. De finish was op de Coolsingel. Een scheepshoorn diende als startschot, want de organisatie vond de gebruikelijke kanonschoten ongepast vanwege de oorlog in Oekraïne.
Binnenstad deels afgesloten
Abdi Nageeye won de marathon in een Nederlands record van 2.04.56. Bij de vrouwen verbeterde Nienke Brinkman met 2.22.51 ook het Nederlands record. Zij werd tweede achter de Ethiopische Haven Hailu.
De 41e editie van de marathon van Rotterdam kon dit jaar zoals gebruikelijk in april worden georganiseerd. De organisatie kreeg toestemming van de autoriteiten om het evenement zonder belemmeringen te houden. In 2020 werd de marathon afgelast vanwege de coronapandemie, vorig jaar vond het hardloopfestijn in het najaar plaats.
Tijdens de marathon werd de binnenstad deels afgesloten. Deelnemers en toeschouwers werd daarom aangeraden om met het openbaar vervoer of de fiets te reizen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
1 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.
5 uur geleden