Geen huizen bezoeken maar persoonlijk advies op Open Huizen Dag
NIEUWEGEIN (ANP) - Woningzoekers kunnen dit jaar op de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsvereniging NVM vanwege de coronapandemie geen huizen bezoeken, maar wel een persoonlijk advies boeken. Op die manier kan woningadvies zowel online als op het makelaarskantoor worden gegeven.
Met de nieuwe opzet hoopt de vereniging massale huizenbezoeken en contacten te vermijden. Ook hebben consumenten aangegeven persoonlijk contact en advies op maat te willen. Normaal gesproken geven de verkopers rondleidingen door hun huis en komen tienduizenden bezoekers op de Open Huizen Dag af. De laatste drie edities van het halfjaarlijkse evenement gingen vanwege corona niet door.
Sinds 13 september konden er via www.openhuizendag.nl afspraken gemaakt worden om vragen beantwoord te krijgen over onder meer het woningaanbod, verduurzaming en woningwaarde. Dat hebben intussen al ruim duizend mensen gedaan. Het advies is gratis en vrijblijvend. Een zegsman benadrukte eerder dat de afspraken ook in de dagen ervoor en erna gemaakt kunnen worden, ook om genoeg capaciteit te hebben.
De woningmarkt is momenteel krapper dan ooit. Met de nieuwe opzet wil de NVM een "run" op huizen die anders opengesteld zouden zijn, voorkomen. "Juist nu komt de adviesfunctie van de makelaar uit de verf", aldus een woordvoerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
3 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
9 uur geleden