Geen huizen bezoeken maar persoonlijk advies op Open Huizen Dag
NIEUWEGEIN (ANP) - Woningzoekers kunnen dit jaar op de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsvereniging NVM vanwege de coronapandemie geen huizen bezoeken, maar wel een persoonlijk advies boeken. Op die manier kan woningadvies zowel online als op het makelaarskantoor worden gegeven.
Met de nieuwe opzet hoopt de vereniging massale huizenbezoeken en contacten te vermijden. Ook hebben consumenten aangegeven persoonlijk contact en advies op maat te willen. Normaal gesproken geven de verkopers rondleidingen door hun huis en komen tienduizenden bezoekers op de Open Huizen Dag af. De laatste drie edities van het halfjaarlijkse evenement gingen vanwege corona niet door.
Sinds 13 september konden er via www.openhuizendag.nl afspraken gemaakt worden om vragen beantwoord te krijgen over onder meer het woningaanbod, verduurzaming en woningwaarde. Dat hebben intussen al ruim duizend mensen gedaan. Het advies is gratis en vrijblijvend. Een zegsman benadrukte eerder dat de afspraken ook in de dagen ervoor en erna gemaakt kunnen worden, ook om genoeg capaciteit te hebben.
De woningmarkt is momenteel krapper dan ooit. Met de nieuwe opzet wil de NVM een "run" op huizen die anders opengesteld zouden zijn, voorkomen. "Juist nu komt de adviesfunctie van de makelaar uit de verf", aldus een woordvoerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.
2 uur geledenNICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
3 uur geleden