Geen Huis van Oranje bij achtste finales WK, mogelijk wel daarna
AMSTERDAM (ANP) - De KNVB organiseert zaterdag geen zogeheten Huis van Oranje in de Johan Cruijff ArenA tijdens de wedstrijd van het Nederlands elftal in de achtste finales van het WK. De drie groepswedstrijden werden wel uitgezonden op grote schermen in AFAS Live en in de ArenA. De KNVB verwacht dat veel Nederlanders komend weekeinde Sinterklaas vieren en dat de animo voor het Huis van Oranje daarom niet zo groot is.
Mogelijk gaat de ArenA wel weer open voor publiek als het Nederlands elftal verder komt in het toernooi. De KNVB neemt daar later deze week een beslissing over.
Bij het eerste WK-duel van Oranje tegen Senegal waren 4000 mensen welkom in AFAS Live in Amsterdam om de wedstrijd op schermen te zien. De wedstrijden tegen Ecuador en Qatar werden uitgezonden in de Johan Cruijff ArenA. In beide gevallen kwamen daar zo'n 30.000 Oranjesupporters op af. Rond de wedstrijden vonden optredens plaats van artiesten als Flemming, Emma Heesters, Ronnie Flex, Lucas & Steve, Willeke Alberti en Xander de Buisonjé.
Het Nederlands elftal plaatste zich als winnaar van groep A voor de knock-outfase en komt daarom zaterdag weer in actie. De aftrap in het Khalifa International-stadion in Al Rayyan is om 16.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 minuten geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
3 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
15 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geleden