Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen hoger beroep in zaak doodgestoken Amerikaanse studente

Geen hoger beroep in zaak doodgestoken Amerikaanse studente

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen de veroordeling van Joël S. voor het doden van de Amerikaanse studente Sarah Papenheim in Rotterdam. De 24-jarige man werd eerder deze maand veroordeeld tot zes jaar cel en tbs met dwangverpleging wegens doodslag.

Justitie had tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. Het OM zegt het belangrijk te vinden dat S. de tbs-maatregel opgelegd heeft gekregen en zo snel mogelijk met behandeling kan beginnen. Daarom ziet het af van hoger beroep.

S. was volgens de rechtbank in Rotterdam sterk verminderd toerekeningsvatbaar vanwege meerdere psychiatrische stoornissen, die zeer waarschijnlijk invloed hadden op zijn gedrag. De oud-muziekstudent stak zijn 21-jarige huisgenote op 12 december vorig jaar neer in hun studentencomplex in Rotterdam. Ze waren bevriend maar het ging slecht met S., die de maanden ervoor last kreeg van hallucinaties. Hij zag en hoorde dingen die er niet waren.

S. heeft bekend, maar zei op de zitting dat hij zich niets meer van de steekpartij kan herinneren. Ook werd niet duidelijk waarom hij haar heeft doodgestoken.

Meer uit Binnenland

OM eist vier jaar cel tegen man voor financieren Hamas

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.

13 minuten geleden
Top over fossiele afbouw komt eraan, verwachtingen lopen uiteen

DEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.

16 minuten geleden
9 huisdieren dood gevonden in Bergentheim, mogelijk vergiftigd

BERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.

31 minuten geleden
25-jarige man opgepakt op verdenking van voorbereiden aanslag

DEN BOSCH (ANP) - De politie heeft een 25-jarige man opgepakt voor het mogelijk willen plegen van een terroristische aanslag. De verdachte komt uit Den Bosch en is afgelopen vrijdag aangehouden, meldt het OM dinsdag.

48 minuten geleden
LHV: Huisartsen met ChipSoft moeten melding doen bij AP

DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Huisartsen Vereniging adviseert huisartsen die met ChipSoft werken om een melding te doen bij de Autoriteit Persoonsgegevens. De vereniging schrijft op haar website dat dit volgens de AP moet na informatie die de toezichthouder tot nu toe heeft gekregen over de cyberaanval bij het bedrijf.

1 uur geleden
OM eist tot 66 maanden cel in zaak kunstroof Assen

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot 5,5 jaar cel geëist tegen drie verdachten van de kunstroof uit het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar. De hoogste eis was voor de 35-jarige Bernhard Z. Hij heeft als enige van de drie verdachten geen deal gesloten met het OM. De andere twee, Jan B. (21) en Douglas Chesley W. (37), deden dat wel. Tegen hen eiste het OM 44 maanden cel. In ruil voor deze lagere strafeis hebben zij het grootste deel van de buit terugbezorgd. Het gaat daarbij om de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden. Een derde armband is vooralsnog spoorloos.

1 uur geleden
Architect Stopera Cees Dam (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Architect Cees Dam is maandag op 93-jarige leeftijd overleden. Dit heeft Dam & Partners Architecten, waar hij oprichter van was, dinsdag bekendgemaakt. Hij overleed na een kort ziekbed.

2 uur geleden