Geen hoger beroep in zaak advocatenneef Taghi
AMSTERDAM (ANP) - Er komt geen hoger beroep in de strafzaak tegen de 39-jarige Youssef T., voormalig advocaat en neef van verondersteld crimineel kopstuk Ridouan Taghi. Zowel het Openbaar Ministerie als T.'s advocaat André Seebregts legt zich neer bij de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam, die T. vorige maand veroordeelde tot 5,5 jaar cel.
Er was zeven jaar cel geëist. Volgens de rechtbank is bewezen dat T. "een sleutelrol" gespeeld heeft in Taghi's misdaadorganisatie. Hij heeft daar een "essentiële bijdrage" aan geleverd en was "een onmisbare schakel", aldus de rechtbank, terwijl hij "op zeer geraffineerde wijze" misbruik maakte van zijn vertrouwelijke positie als advocaat.
Ridouan Taghi is hoofdverdachte in het grote liquidatieproces Marengo en zit in voorarrest in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Zijn neef Youssef werd in maart 2021 een van zijn advocaten en bezocht hem daar vele malen. Na verloop van tijd ontdekte justitie dat de contacten tussen beide mannen niet gingen over juridische zaken maar dat er criminele kwesties werden besproken. T. gaf berichten door van vermoedelijke handlangers van Taghi en bracht diens berichten naar buiten.
Aanhouding T. in EBI
Na onderzoek, waarbij het tweetal heimelijk werd gefilmd en afgeluisterd, werd T. op 8 oktober 2021 aangehouden, tijdens een bezoek aan Taghi in de EBI. Sindsdien zit hij vast.
T., die inmiddels geen advocaat meer is, heeft verklaard dat hij onder druk is gezet en daarom heeft meegewerkt met zijn neef. Tegen Taghi is een levenslange gevangenisstraf geëist. In het Marengo-proces wordt waarschijnlijk in oktober van dit jaar uitspraak gedaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.
33 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.
35 minuten geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Assen een celstraf van tien jaar geëist tegen de 81-jarige Epko F. uit Assen voor het doden van zijn 72-jarige echtgenote Ida.
56 minuten geledenDE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Inez Weski (71) zal donderdagmiddag niet aanwezig zijn bij de uitspraak in haar strafzaak in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie eiste begin april 4,5 jaar cel tegen de oud-advocaat, omdat ze deel zou hebben uitgemaakt van de misdaadbende van Ridouan Taghi. Ze zou als boodschapper hebben gefungeerd voor Taghi, die vastzit in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Geen enkele asielzoeker hoefde in de nacht van woensdag op donderdag noodgedwongen buiten te slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat zei burgemeester Jaap Velema van de gemeente Westerwolde donderdag in het radioprogramma Sven op 1. "Iedereen heeft de kans gehad om te gaan slapen op een locatie elders", zei hij.
2 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.
2 uur geleden