Geen hoger beroep Donny M. na vonnis moord Gino
MAASTRICHT (ANP) - Donny M. ziet af van een hoger beroep in de zaak rond de misbruikte en vermoorde Gino. Dat hebben M.'s advocaten Maikel Horsch en Sjanneke de Crom maandag laten weten. In het verlengde hiervan laat ook het Openbaar Ministerie weten geen hoger beroep in te stellen.
"Hoewel de verdediging zich met bepaalde onderdelen van het vonnis niet kan verenigen, heeft cliënt ervoor gekozen geen gebruik te maken van zijn recht hoger beroep in te stellen tegen het vonnis", aldus beide advocaten in een verklaring. "Zoals cliënt zelf eerder heeft erkend zijn de bewezenverklaarde feiten afschuwelijk en dat is de reden dat hij de door de rechtbank opgelegde straf en maatregelen accepteert. Daarnaast wil hij het de betrokken partijen, in het bijzonder de nabestaanden van Gino, niet aandoen nogmaals geconfronteerd te worden met deze afschuwelijke feiten tijdens het proces in hoger beroep."
De rechtbank in Maastricht heeft de 25-jarige Donny M. in november veroordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging voor het ontvoeren, seksueel misbruiken en vermoorden van de 9-jarige Gino van der Straeten.
Strafeis
Gino verdween op 1 juni 2022 in Kerkrade. Drie dagen later arresteerde de politie M. Hij leidde de politie naar de plek waar hij het stoffelijk overschot van het jongetje had gedumpt, vlak bij zijn woning in Geleen. Hij had Gino daarheen meegenomen, seksueel misbruikt en tenslotte gesmoord met een kussen.
De rechtbank heeft M. ook schuldig bevonden aan het plegen van ontucht met een 17-jarige jongen en aan het maken, verspreiden en bezitten van kinderpornografie. Het Openbaar Ministerie had 28 jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. De rechtbank kwam tot een lagere celstraf omdat zij de mate van toerekening "anders weegt" dan het OM. Gedragskundigen stelden onder meer een pedofiele stoornis bij M. vast. Volgens hen is hij voor het seksueel misbruik enigszins verminderd toerekeningsvatbaar en voor de moord verminderd. De rechtbank legde naast de tbs en de celstraf ook een maatregel op waarmee levenslang toezicht op M. kan worden gehouden.
De zussen Kelly en Naomi van Gino reageerden opgelucht op het nieuws dat M. afziet van hoger beroep, laat hun woordvoerder Judy op het Veld van Namens de Familie maandag weten. "Ze kunnen nu het stuk rond het strafproces afsluiten, dat is voor hen heel belangrijk", aldus Op het Veld.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - In de rechtbank in Assen is dinsdagochtend onder grote belangstelling het proces tegen drie verdachten van de geruchtmakende kunstroof in het Drents Museum begonnen. Bij de kunstroof op 25 januari 2025 werden vier zeer waardevolle Roemeense kunstschatten gestolen. De gestolen objecten waren onderdeel van de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. Het ging om de beroemde gouden helm van Cotofenesti van 2500 jaar oud, en drie gouden armbanden.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.
3 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
11 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
11 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
16 uur geleden