Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen hoger beroep Donny M. na vonnis moord Gino

Geen hoger beroep Donny M. na vonnis moord Gino

MAASTRICHT (ANP) - Donny M. ziet af van een hoger beroep in de zaak rond de misbruikte en vermoorde Gino. Dat hebben M.'s advocaten Maikel Horsch en Sjanneke de Crom maandag laten weten. In het verlengde hiervan laat ook het Openbaar Ministerie weten geen hoger beroep in te stellen.

"Hoewel de verdediging zich met bepaalde onderdelen van het vonnis niet kan verenigen, heeft cliënt ervoor gekozen geen gebruik te maken van zijn recht hoger beroep in te stellen tegen het vonnis", aldus beide advocaten in een verklaring. "Zoals cliënt zelf eerder heeft erkend zijn de bewezenverklaarde feiten afschuwelijk en dat is de reden dat hij de door de rechtbank opgelegde straf en maatregelen accepteert. Daarnaast wil hij het de betrokken partijen, in het bijzonder de nabestaanden van Gino, niet aandoen nogmaals geconfronteerd te worden met deze afschuwelijke feiten tijdens het proces in hoger beroep."

De rechtbank in Maastricht heeft de 25-jarige Donny M. in november veroordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging voor het ontvoeren, seksueel misbruiken en vermoorden van de 9-jarige Gino van der Straeten.

Strafeis

Gino verdween op 1 juni 2022 in Kerkrade. Drie dagen later arresteerde de politie M. Hij leidde de politie naar de plek waar hij het stoffelijk overschot van het jongetje had gedumpt, vlak bij zijn woning in Geleen. Hij had Gino daarheen meegenomen, seksueel misbruikt en tenslotte gesmoord met een kussen.

De rechtbank heeft M. ook schuldig bevonden aan het plegen van ontucht met een 17-jarige jongen en aan het maken, verspreiden en bezitten van kinderpornografie. Het Openbaar Ministerie had 28 jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. De rechtbank kwam tot een lagere celstraf omdat zij de mate van toerekening "anders weegt" dan het OM. Gedragskundigen stelden onder meer een pedofiele stoornis bij M. vast. Volgens hen is hij voor het seksueel misbruik enigszins verminderd toerekeningsvatbaar en voor de moord verminderd. De rechtbank legde naast de tbs en de celstraf ook een maatregel op waarmee levenslang toezicht op M. kan worden gehouden.

De zussen Kelly en Naomi van Gino reageerden opgelucht op het nieuws dat M. afziet van hoger beroep, laat hun woordvoerder Judy op het Veld van Namens de Familie maandag weten. "Ze kunnen nu het stuk rond het strafproces afsluiten, dat is voor hen heel belangrijk", aldus Op het Veld.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

1 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

2 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

2 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

2 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

2 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

4 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

4 uur geleden