Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen herstel op New Yorkse aandelenbeurzen na renteklap

Geen herstel op New Yorkse aandelenbeurzen na renteklap

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York hebben donderdag geen herstel getoond na de forse verliezen van een dag eerder. Na de toelichting op het rentebesluit van de Federal Reserve woensdag doken aandelenmarkten omlaag, omdat de leenkosten in de Verenigde Staten volgend jaar waarschijnlijk minder vaak omlaag gaan dan eerder gedacht.

Daags na de verliezen van meerdere procenten voor de bekendste graadmeters op Wall Street won de Dow-Jonesindex een fractie tot 42.342,24 punten. De S&P 500 verloor 0,1 procent tot 5867,08 en de Nasdaq verloor ook 0,1 procent tot 19.327,77 punten. Eerder op de dag stonden de indexen nog op winst.

Fed-voorzitter Jerome Powell zei na het rentebesluit dat de Amerikaanse koepel van centrale banken voortaan voorzichtiger kan zijn bij overwegingen rond nieuwe aanpassingen van de beleidsrente. Beleidsmakers van de Fed schatten nu in dat ze volgend jaar maar twee keer de rente verlagen, in plaats van de eerder verwachte vier keer.

Banken

Macro-economische cijfers uit de VS wezen op een sterke arbeidsmarkt. Ook bleek het Amerikaanse bruto binnenlands product in het derde kwartaal harder gestegen dan eerder berekend. Bij een goed draaiende economie heeft de Fed een extra argument om de rente hoog te houden.

Banken behoorden tot de winnaars, omdat ze kunnen profiteren van hogere rendementen op obligaties. Daarnaast wordt de regulering van banken onder de aanstaande president Donald Trump waarschijnlijk minder streng. JPMorgan, Goldman Sachs en Citi stegen tot 1,1 procent.

Geheugenchips

Micron Technology was een grote verliezer na de publicatie van kwartaalcijfers. De grote fabrikant van geheugenchips kwam met vooruitzichten die volgens beleggers tegenvielen. Het aandeel kelderde ruim 16 procent.

SentinelOne won bijna 1,3 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf werd door zakenbank Jefferies op de kooplijst gezet.

De euro was 1,0362 dollar waard, tegen 1,0384 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie zakte 1 procent in prijs tot 69,91 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 72,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

2 uur geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

4 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

5 uur geleden
Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

6 uur geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

6 uur geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

8 uur geleden