Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen herstel op New Yorkse aandelenbeurzen na renteklap

Geen herstel op New Yorkse aandelenbeurzen na renteklap

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York hebben donderdag geen herstel getoond na de forse verliezen van een dag eerder. Na de toelichting op het rentebesluit van de Federal Reserve woensdag doken aandelenmarkten omlaag, omdat de leenkosten in de Verenigde Staten volgend jaar waarschijnlijk minder vaak omlaag gaan dan eerder gedacht.

Daags na de verliezen van meerdere procenten voor de bekendste graadmeters op Wall Street won de Dow-Jonesindex een fractie tot 42.342,24 punten. De S&P 500 verloor 0,1 procent tot 5867,08 en de Nasdaq verloor ook 0,1 procent tot 19.327,77 punten. Eerder op de dag stonden de indexen nog op winst.

Fed-voorzitter Jerome Powell zei na het rentebesluit dat de Amerikaanse koepel van centrale banken voortaan voorzichtiger kan zijn bij overwegingen rond nieuwe aanpassingen van de beleidsrente. Beleidsmakers van de Fed schatten nu in dat ze volgend jaar maar twee keer de rente verlagen, in plaats van de eerder verwachte vier keer.

Banken

Macro-economische cijfers uit de VS wezen op een sterke arbeidsmarkt. Ook bleek het Amerikaanse bruto binnenlands product in het derde kwartaal harder gestegen dan eerder berekend. Bij een goed draaiende economie heeft de Fed een extra argument om de rente hoog te houden.

Banken behoorden tot de winnaars, omdat ze kunnen profiteren van hogere rendementen op obligaties. Daarnaast wordt de regulering van banken onder de aanstaande president Donald Trump waarschijnlijk minder streng. JPMorgan, Goldman Sachs en Citi stegen tot 1,1 procent.

Geheugenchips

Micron Technology was een grote verliezer na de publicatie van kwartaalcijfers. De grote fabrikant van geheugenchips kwam met vooruitzichten die volgens beleggers tegenvielen. Het aandeel kelderde ruim 16 procent.

SentinelOne won bijna 1,3 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf werd door zakenbank Jefferies op de kooplijst gezet.

De euro was 1,0362 dollar waard, tegen 1,0384 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie zakte 1 procent in prijs tot 69,91 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 72,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

4 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

5 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

7 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

7 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

7 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

8 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

9 uur geleden