Geen herstel op New Yorkse aandelenbeurzen na renteklap
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York hebben donderdag geen herstel getoond na de forse verliezen van een dag eerder. Na de toelichting op het rentebesluit van de Federal Reserve woensdag doken aandelenmarkten omlaag, omdat de leenkosten in de Verenigde Staten volgend jaar waarschijnlijk minder vaak omlaag gaan dan eerder gedacht.
Daags na de verliezen van meerdere procenten voor de bekendste graadmeters op Wall Street won de Dow-Jonesindex een fractie tot 42.342,24 punten. De S&P 500 verloor 0,1 procent tot 5867,08 en de Nasdaq verloor ook 0,1 procent tot 19.327,77 punten. Eerder op de dag stonden de indexen nog op winst.
Fed-voorzitter Jerome Powell zei na het rentebesluit dat de Amerikaanse koepel van centrale banken voortaan voorzichtiger kan zijn bij overwegingen rond nieuwe aanpassingen van de beleidsrente. Beleidsmakers van de Fed schatten nu in dat ze volgend jaar maar twee keer de rente verlagen, in plaats van de eerder verwachte vier keer.
Banken
Macro-economische cijfers uit de VS wezen op een sterke arbeidsmarkt. Ook bleek het Amerikaanse bruto binnenlands product in het derde kwartaal harder gestegen dan eerder berekend. Bij een goed draaiende economie heeft de Fed een extra argument om de rente hoog te houden.
Banken behoorden tot de winnaars, omdat ze kunnen profiteren van hogere rendementen op obligaties. Daarnaast wordt de regulering van banken onder de aanstaande president Donald Trump waarschijnlijk minder streng. JPMorgan, Goldman Sachs en Citi stegen tot 1,1 procent.
Geheugenchips
Micron Technology was een grote verliezer na de publicatie van kwartaalcijfers. De grote fabrikant van geheugenchips kwam met vooruitzichten die volgens beleggers tegenvielen. Het aandeel kelderde ruim 16 procent.
SentinelOne won bijna 1,3 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf werd door zakenbank Jefferies op de kooplijst gezet.
De euro was 1,0362 dollar waard, tegen 1,0384 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie zakte 1 procent in prijs tot 69,91 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 72,58 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
7 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
6 uur geleden