Geen herstel op New Yorkse aandelenbeurzen na renteklap
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York hebben donderdag geen herstel getoond na de forse verliezen van een dag eerder. Na de toelichting op het rentebesluit van de Federal Reserve woensdag doken aandelenmarkten omlaag, omdat de leenkosten in de Verenigde Staten volgend jaar waarschijnlijk minder vaak omlaag gaan dan eerder gedacht.
Daags na de verliezen van meerdere procenten voor de bekendste graadmeters op Wall Street won de Dow-Jonesindex een fractie tot 42.342,24 punten. De S&P 500 verloor 0,1 procent tot 5867,08 en de Nasdaq verloor ook 0,1 procent tot 19.327,77 punten. Eerder op de dag stonden de indexen nog op winst.
Fed-voorzitter Jerome Powell zei na het rentebesluit dat de Amerikaanse koepel van centrale banken voortaan voorzichtiger kan zijn bij overwegingen rond nieuwe aanpassingen van de beleidsrente. Beleidsmakers van de Fed schatten nu in dat ze volgend jaar maar twee keer de rente verlagen, in plaats van de eerder verwachte vier keer.
Banken
Macro-economische cijfers uit de VS wezen op een sterke arbeidsmarkt. Ook bleek het Amerikaanse bruto binnenlands product in het derde kwartaal harder gestegen dan eerder berekend. Bij een goed draaiende economie heeft de Fed een extra argument om de rente hoog te houden.
Banken behoorden tot de winnaars, omdat ze kunnen profiteren van hogere rendementen op obligaties. Daarnaast wordt de regulering van banken onder de aanstaande president Donald Trump waarschijnlijk minder streng. JPMorgan, Goldman Sachs en Citi stegen tot 1,1 procent.
Geheugenchips
Micron Technology was een grote verliezer na de publicatie van kwartaalcijfers. De grote fabrikant van geheugenchips kwam met vooruitzichten die volgens beleggers tegenvielen. Het aandeel kelderde ruim 16 procent.
SentinelOne won bijna 1,3 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf werd door zakenbank Jefferies op de kooplijst gezet.
De euro was 1,0362 dollar waard, tegen 1,0384 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie zakte 1 procent in prijs tot 69,91 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 72,58 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
1 dag geleden