Geen grote zorgen over coronavirus op de Huishoudbeurs
AMSTERDAM (ANP) - Het coronavirus leidt niet tot grote zorgen bij de organisatie van de Huishoudbeurs, die al bijna een week gaande is. Op vrijdagochtend, de eerste beursdag na het bekend worden van de eerste twee besmettingen van Nederlanders, stromen met name de vrouwen weer in groten getale toe in de RAI in Amsterdam.
"We hebben sinds gisteren wel wat meer gerichte vragen gekregen van mensen of de beurs nog wel doorgaat en vragen over welke voorzorgsmaatregelen worden genomen. Maar we hebben zeker niet de indruk dat de mensen de beurs daarom niet komen bezoeken", aldus een woordvoerster. "We hebben vanochtend een rondje gemaakt bij de exposanten, maar ook daar zijn geen zorgen. We houden alles goed in de gaten en nemen alle vragen serieus. Maar er is vanuit de overheid geen berichtgeving die de doorgang van ons evenement beïnvloedt."
Het coronavirus speelt al de hele beurs een rol. De organisatie volgt sinds het begin van de beurs afgelopen zaterdag de richtlijnen van het RIVM en de GGD. "Die richtlijnen blijven we in de gaten houden. We waren al extra attent op de hygiëne, maar verder verloopt alles als altijd. We hebben ons de afgelopen dagen eigenlijk meer druk gemaakt over alle 'codes geel', of mensen hier met de harde wind en gladheid wel konden komen".
Extra handen wassen
Ank uit Naaldwijk en haar dochter hebben er niet over getwijfeld naar de beurs te komen. "We zullen wel een keer extra onze handen wassen, maar maken ons er verder niet erg druk over. Tilburg is ver weg en we hebben ons verheugd op een leuk dagje uit."
De beurs in Amsterdam duurt tot en met zondag.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, hebben gelijk gekregen van de rechter in het kort geding tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor hoge bedragen. Dat meldt Rover. Honderden reizigers hadden zich bij de vereniging gemeld omdat zij tientallen euro's te veel hadden betaald voor een persoonlijke ov-chipkaart. Mensen dachten vanwege de huisstijl van de website, die leek op die van de NS en Translink, via een officiële aanbieder een bestelling te plaatsen.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De advocaat van de ouders van de 11-jarige Sohani, die op 1 februari vorig jaar in Nieuwegein werd doodgestoken, wil dat de rechtbank Hamsah L. (30) tot een strafbare dader verklaart. Hij vindt dat L. naast tbs ook een celstraf moet krijgen. Volgens raadsman Sébas Diekstra heeft L. in de periode voor het misdrijf drugs gebruikt, terwijl hij wist dat dit tot psychoses kan leiden. Dat betoogde hij dinsdag tijdens de rechtszaak tegen L. bij de rechtbank in Utrecht.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "Dear Mark, stop met het geslijm." GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft op Instagram fel uitgehaald naar NAVO-chef Mark Rutte. Die stuurde de Amerikaanse president Donald Trump een bericht waarin hij hem prees voor zijn inspanningen voor vrede in Syrië, Gaza en Oekraïne. Trump plaatste dat vervolgens op sociale media.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De IJ-tunnel gaat vanaf de zomer van 2027 ruim een jaar dicht. De afsluiting heeft grote gevolgen voor de bereikbaarheid van Amsterdam, de regio en in het bijzonder Amsterdam-Noord, aldus de gemeente. De tunnel, die het centrum met het stadsdeel Noord verbindt, is aan groot onderhoud toe.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 24-jarige Signiomar D. uit Zwaag blijft vastzitten in de zaak rond Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. De rechtbank heeft het verzoek om zijn voorarrest op te heffen afgewezen.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk blijft vastzitten in de zaak rond het geweld tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk, in september vorig jaar. Dat heeft de rechtbank in Haarlem dinsdag besloten. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hamzah L. (30), verdacht van het doodsteken van de 11-jarige Sohani in Nieuwegein, houdt vol dat hij destijds psychotisch was en onder invloed van wanen heeft gehandeld. L. staat dinsdag terecht bij de rechtbank in Utrecht.
2 uur geleden