Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen grote zorgen over coronavirus op de Huishoudbeurs

Geen grote zorgen over coronavirus op de Huishoudbeurs

AMSTERDAM (ANP) - Het coronavirus leidt niet tot grote zorgen bij de organisatie van de Huishoudbeurs, die al bijna een week gaande is. Op vrijdagochtend, de eerste beursdag na het bekend worden van de eerste twee besmettingen van Nederlanders, stromen met name de vrouwen weer in groten getale toe in de RAI in Amsterdam.

"We hebben sinds gisteren wel wat meer gerichte vragen gekregen van mensen of de beurs nog wel doorgaat en vragen over welke voorzorgsmaatregelen worden genomen. Maar we hebben zeker niet de indruk dat de mensen de beurs daarom niet komen bezoeken", aldus een woordvoerster. "We hebben vanochtend een rondje gemaakt bij de exposanten, maar ook daar zijn geen zorgen. We houden alles goed in de gaten en nemen alle vragen serieus. Maar er is vanuit de overheid geen berichtgeving die de doorgang van ons evenement beïnvloedt."

Het coronavirus speelt al de hele beurs een rol. De organisatie volgt sinds het begin van de beurs afgelopen zaterdag de richtlijnen van het RIVM en de GGD. "Die richtlijnen blijven we in de gaten houden. We waren al extra attent op de hygiëne, maar verder verloopt alles als altijd. We hebben ons de afgelopen dagen eigenlijk meer druk gemaakt over alle 'codes geel', of mensen hier met de harde wind en gladheid wel konden komen".

Extra handen wassen

Ank uit Naaldwijk en haar dochter hebben er niet over getwijfeld naar de beurs te komen. "We zullen wel een keer extra onze handen wassen, maar maken ons er verder niet erg druk over. Tilburg is ver weg en we hebben ons verheugd op een leuk dagje uit."

De beurs in Amsterdam duurt tot en met zondag.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem: het is aan raad om afweging te maken

GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.

3 uur geleden
Gouden Loeki voor derde jaar op rij naar kerstcommercial HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.

3 uur geleden
Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

4 uur geleden
Gorinchem deed aangifte van meerdere vormen van verkiezingsfraude

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.

5 uur geleden
Verbod op uitkleedfunctie Grok is baanbrekend, zegt Offlimits

AMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.

7 uur geleden
VluchtelingenWerk steunt oproep asielminister over opvangplekken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.

7 uur geleden
Geldmaat: zwaardere en meer explosieven bij plofkraken

WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.

7 uur geleden