Geen grote problemen op Schiphol door treinstaking
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol lijken de problemen door de spoorstaking tot nu toe mee te vallen. Veel reizigers gebruiken alternatief vervoer om naar de luchthaven te komen. Op de toegangswegen, en vooral op de wegen op het luchthaventerrein, is het erg druk. Volgens een woordvoerder van Schiphol zijn er nog geen signalen dat mensen hierdoor hun vlucht hebben gemist.
"Het lijkt erop dat mensen die naar de luchthaven komen, zich goed hebben voorbereid", zegt hij. Veel mensen hebben voor bijvoorbeeld de auto, bus of een taxi gekozen. Vooral mensen die vrijdagochtend landen op Schiphol worden door de staking overvallen. Zij kunnen met vragen terecht bij de informatiebalie van NS in de hal van Schiphol Plaza.
Een NS-medewerker zegt dat hij al meerdere mensen heeft geholpen een alternatief te zoeken voor de trein. Zo krijgt een man uit Mexico die naar Rotterdam moet het advies om de bus naar Leiden te nemen en van daaruit via Den Haag naar Rotterdam te reizen. "Gelukkig willen veel mensen naar Amsterdam Centraal, die trein rijdt wel", zegt de NS-medewerker. Volgens hem valt de drukte bij het informatiepunt tot nu toe mee.
Regelmatig wordt omgeroepen dat er vanwege de staking vrijwel geen treinen rijden. Mensen worden ook gewezen op de taxi's bij de officiële taxistandplaats.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is weer bereikbaar. Woensdag werd deze offline gehaald als gevolg van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.
13 uur geledenROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
16 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
19 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
20 uur geleden