Geen grote problemen op derde stakingsdag NS
DEN HAAG (ANP) - De derde stakingsdag van het NS-personeel zorgde ervoor dat het treinverkeer in Noord-Holland maandag platlag. Toch waren er geen grote problemen, omdat veel reizigers van tevoren goed op de hoogte waren van de staking, aldus een woordvoerder van de NS.
"In het stakingsgebied reed nagenoeg geen enkele trein en ook buiten het stakingsgebied waren er treinen die uitvielen als gevolg van de staking. Daardoor hebben reizigers mogelijk kort van tevoren te horen gekregen dat hun trein uitviel, maar het heeft niet tot enorme problemen geleid op stations." Ook waren de treinen die wél gingen niet overvol, aldus de woordvoerder.
Volgens een woordvoerder van vakbond FNV was er maandag opnieuw een hoge stakingsopkomst. "Qua stakingsbereidheid was het dus een geslaagde dag, maar voor reizigers was het natuurlijk jammer en vervelend. En morgen komt het klapstuk, dat wordt nog vervelender."
Midden-Nederland
Dinsdag, de vierde dag van de estafettestaking, wordt er gestaakt in Midden-Nederland, waardoor de treinen in alle windrichtingen worden getroffen. De NS kondigde daarom maandagmiddag aan dat in het hele land geen NS-treinen rijden, behalve op het traject Amsterdam Centraal - Schiphol. De spoorvervoerder adviseert treinreizigers hun reis uit te stellen of vervangend vervoer te regelen.
"Het kostte tijd om alle scenario’s af te wegen en uiteindelijk zijn we op het minst fijne scenario uitgekomen", aldus de woordvoerder van de NS. "We verwachten dat het morgen wederom rustig zal zijn op de stations en dat de meeste reizigers op de hoogte zijn van de staking."
NS-personeel voert actie vanwege de stukgelopen cao-onderhandelingen tussen de NS en de vakbonden FNV, CNV en VVMC. Volgens de woordvoerder van de FNV gaan de stakingen door totdat de NS op de cao-eisen reageert. "Dat is tot nu toe niet gebeurd."
Meer uit Binnenland
LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) gaat zijn faillissementsaanvraag met een week uitstellen. Dat maakte het bestuur van het WEC op vrijdag bekend. Het centrum wil in die tijd meer mogelijkheden onderzoeken om te blijven bestaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) moet in staat blijven om onafhankelijk, zonder druk of intimidatie, recht te spreken. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag gezegd na een bezoek aan het ICC in Den Haag. De EU gaat de komende zes maanden benutten voor een dialoog met de VS om te voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk sancties tegen het hele hof oplegt, zei Kallas .
2 uur geledenKAPEL-AVEZAATH (ANP) - In de Gelderse plaats Kapel Avezaath heeft de politie op dinsdag 20 oktober 700 kilo vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk lag in een bedrijfspand, waar ook twee vuurwapens werden gevonden. Ook werd 18 kilo vuurwerk gevonden in een woning in dezelfde plaats.
2 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen blijft nog vier weken langer dicht op last van de gemeente. Locoburgemeester Rens de Ron heeft daartoe besloten "vanwege zorgen over de openbare orde en veiligheid".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijdagmiddagspits in Nederland verloopt drukker dan normaal. Rond 16.45 uur stond er volgens de ANWB 777 kilometer file. Rijkswaterstaat spreekt van een "forse spits". Volgens een woordvoerster is het de derde drukste vrijdagmiddagspits dit jaar.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Tientallen Nederlandse kerken hebben zich inmiddels aangemeld om statushouders onderdak te bieden. Zo kunnen al ruim honderd erkende vluchtelingen de asielzoekerscentra verlaten, meldt Actie Onderdak.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de verwachtingen van stormachtig weer dit weekend zijn er meerdere evenementen afgelast. Ook passen rederijen hun veerdienstregelingen aan.
3 uur geleden