Geen Grote Prijs van Monaco in 2020
LONDEN (ANP) - De Grote Prijs van Monaco, een van de meest aansprekende races in het Formule 1-seizoen, wordt dit jaar helemaal niet meer verreden. Dat heeft de Automobile Club de Monaco (ACM) laten weten, enkele uren nadat de autosportfederatie FIA de grands prix van Zandvoort, Barcelona en Monaco voor onbepaalde tijd had uitgesteld vanwege het coronavirus.
De GP op het stratencircuit in Monte Carlo zou op 24 mei plaatsvinden. De mededeling volgt op de dag dat bekend werd dat Prins Albert II van Monaco besmet is met het virus.
Het is de eerste keer sinds 1954 dat de befaamde race in Monaco niet wordt verreden. Ook de historische Grand Prix, twee weken voordat de Formule 1-bolides in actie zouden komen, gaat dit jaar niet door. "Aan alle fans, kijkers, partners en onze leden wil de raad van bestuur zijn oprechte spijt betuigen dat deze twee evenementen niet uitgesteld kunnen worden. Het is onmogelijk deze evenementen later in het jaar te laten doorgaan", meldde de ACM.
Vanwege de pandemie konden de eerste vier races van het seizoen - Australiƫ, Bahrein, Vietnam en China - ook al niet doorgaan. Het seizoen zal nu ten vroegste starten op 7 juni, met de GP van Azerbeidzjan.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
2 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
3 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
21 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
22 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
23 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 dag geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 dag geleden