Geen grote incidenten voor Nederlandse politie in Parijs
PARIJS (ANP) - De ruim veertig Nederlandse agenten die in Parijs zijn ter ondersteuning van de Olympische Spelen hebben nog geen grote incidenten gehad, laat een woordvoerder van de Landelijke Eenheid weten. Wel waren de Nederlandse agenten een paar keer betrokken bij problemen in de openbare orde, "zoals dronken personen die verwijderd moesten worden", aldus de zegsvrouw. Ook in de buurt van het TeamNL Huis hebben zich "geen echte incidenten" voorgedaan voor de politie.
De Nederlandse agenten doen mee met gezamenlijke patrouilles in de straten van Parijs. Ook houdt de waterpolitie zich bezig met controles op de Seine, bijvoorbeeld of pleziervaart wel de juiste papieren bij zich heeft. "Wat dan blijkt, is dat het heel handig is dat de collega's zowel Engels als Frans beheersen", aldus de woordvoerder.
Er staan ook agenten bij de metrostations in de Franse hoofdstad. "Veel Nederlanders komen met de metro en bij aankomst zien zij gelijk een vertrouwd beeld. Nederlanders stappen er sneller op af en maken een praatje. De collega's wijzen de olympische toeristen ook regelmatig de weg", vertelt de zegsvrouw.
Er zijn ook Nederlandse marechaussees in Parijs om de Franse gendarmerie te ondersteunen bij de zogeheten Bereden Brigade (marechaussees te paard). Een woordvoerder van de marechaussee laat weten dat die samenwerking "heel goed" verloopt en dat er geen noemenswaardige incidenten zijn voorgevallen. "We zetten elke week vier ruiters van onze Bereden Brigade in. Daarnaast staat er ook Nederlandse marechaussee op de drie luchthavens van Parijs en op treinstation Gare du Nord, waar ze ondersteunen bij de paspoortcontroles."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet is wat de SGP betreft 'een kwetsbaar construct', maar partijleider Chris Stoffer "sluit niet uit dat het wel eens best heel goed zou kunnen werken". Dat zegt hij na zijn gesprek met de informateur en D66, VVD en CDA.
11 minuten geledenATHENE (ANP) - Hulporganisaties zijn kritisch op het plan van demissionair asielminister David van Weel (VVD) om asielzoekers terug te sturen naar Griekenland, als dat hun oorspronkelijke land van aankomst was. Dat mocht jarenlang niet van rechters wegens erbarmelijke omstandigheden in opvangkampen. Die zijn volgens Van Weel verbeterd. Hulporganisaties Artsen zonder Grenzen en Stichting Bootvluchteling, maar ook de ombudsman van Griekenland trekken dat in twijfel.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitbreiden van het gebruik van de enkelband kan ervoor zorgen dat het cellentekort kleiner wordt, schrijft de Inspectie Justitie en Veiligheid in het rapport Vrijheid aan banden. Volgens de inspectie zijn de voorwaarden voor enkelbandgebruik helder genoeg en werkt het momenteel ook goed.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het seksueel misbruik van jonge meisjes door Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft diep ingegrepen in het leven van de gezinnen van de slachtoffers. Donderdag hoort de rechtbank vijftien verklaringen van betrokken ouders en slachtoffers. "Je hebt ons kind iets onherstelbaars aangedaan", zei een moeder in de rechtszaal in haar verklaring tegen de verdachte. "Je hebt haar vrijheid en onschuld weggenomen."
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De restauratie van het schilderij De Stier van Paulus Potter is na anderhalf jaar afgerond. Vanaf eind februari is het beroemde schilderij uit de zeventiende eeuw weer te zien in de 'Potterzaal' van museum Mauritshuis in Den Haag. "Het gehele werk is ontdaan van vergeelde vernislagen, de overschilderingen uit het verleden zijn verwijderd, beschadigingen hersteld en het schilderij 'straalt' weer", meldt het museum.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nog niet eerder waren er zo weinig geregistreerde woninginbraken als vorig jaar. De politie telde in 2025 ongeveer 21.600 inbraken, ruim 800 minder dan het jaar ervoor. Dat is het laagste aantal sinds de politie begon met het bijhouden van deze cijfers in 2012, blijkt uit een analyse van ANP.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar het inzetten van Nederlandse militairen op Groenland. Dat zegt demissionair buitenlandminister David van Weel op BNR Nieuwsradio. Het definitieve besluit volgt "voor het einde van de week," zegt de VVD'er. Het zou gaan om enkele militairen.
2 uur geleden