Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen grote incidenten voor Nederlandse politie in Parijs

Geen grote incidenten voor Nederlandse politie in Parijs

PARIJS (ANP) - De ruim veertig Nederlandse agenten die in Parijs zijn ter ondersteuning van de Olympische Spelen hebben nog geen grote incidenten gehad, laat een woordvoerder van de Landelijke Eenheid weten. Wel waren de Nederlandse agenten een paar keer betrokken bij problemen in de openbare orde, "zoals dronken personen die verwijderd moesten worden", aldus de zegsvrouw. Ook in de buurt van het TeamNL Huis hebben zich "geen echte incidenten" voorgedaan voor de politie.

De Nederlandse agenten doen mee met gezamenlijke patrouilles in de straten van Parijs. Ook houdt de waterpolitie zich bezig met controles op de Seine, bijvoorbeeld of pleziervaart wel de juiste papieren bij zich heeft. "Wat dan blijkt, is dat het heel handig is dat de collega's zowel Engels als Frans beheersen", aldus de woordvoerder.

Er staan ook agenten bij de metrostations in de Franse hoofdstad. "Veel Nederlanders komen met de metro en bij aankomst zien zij gelijk een vertrouwd beeld. Nederlanders stappen er sneller op af en maken een praatje. De collega's wijzen de olympische toeristen ook regelmatig de weg", vertelt de zegsvrouw.

Er zijn ook Nederlandse marechaussees in Parijs om de Franse gendarmerie te ondersteunen bij de zogeheten Bereden Brigade (marechaussees te paard). Een woordvoerder van de marechaussee laat weten dat die samenwerking "heel goed" verloopt en dat er geen noemenswaardige incidenten zijn voorgevallen. "We zetten elke week vier ruiters van onze Bereden Brigade in. Daarnaast staat er ook Nederlandse marechaussee op de drie luchthavens van Parijs en op treinstation Gare du Nord, waar ze ondersteunen bij de paspoortcontroles."

Meer uit Binnenland

Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

25 minuten geleden
Zo'n 3,5 miljoen mensen hebben last van medicijntekorten

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.

38 minuten geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

1 uur geleden
Musical Soldaat van Oranje stopt 12 juli, na ruim vijftien jaar

KATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.

2 uur geleden
ANWB waarschuwt voor files op wegen naar Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.

2 uur geleden
18 jaar cel en tbs voor man die vrouw (75) doodde bij Halsteren

BREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.

2 uur geleden