Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen grote incidenten voor Nederlandse politie in Parijs

Geen grote incidenten voor Nederlandse politie in Parijs

PARIJS (ANP) - De ruim veertig Nederlandse agenten die in Parijs zijn ter ondersteuning van de Olympische Spelen hebben nog geen grote incidenten gehad, laat een woordvoerder van de Landelijke Eenheid weten. Wel waren de Nederlandse agenten een paar keer betrokken bij problemen in de openbare orde, "zoals dronken personen die verwijderd moesten worden", aldus de zegsvrouw. Ook in de buurt van het TeamNL Huis hebben zich "geen echte incidenten" voorgedaan voor de politie.

De Nederlandse agenten doen mee met gezamenlijke patrouilles in de straten van Parijs. Ook houdt de waterpolitie zich bezig met controles op de Seine, bijvoorbeeld of pleziervaart wel de juiste papieren bij zich heeft. "Wat dan blijkt, is dat het heel handig is dat de collega's zowel Engels als Frans beheersen", aldus de woordvoerder.

Er staan ook agenten bij de metrostations in de Franse hoofdstad. "Veel Nederlanders komen met de metro en bij aankomst zien zij gelijk een vertrouwd beeld. Nederlanders stappen er sneller op af en maken een praatje. De collega's wijzen de olympische toeristen ook regelmatig de weg", vertelt de zegsvrouw.

Er zijn ook Nederlandse marechaussees in Parijs om de Franse gendarmerie te ondersteunen bij de zogeheten Bereden Brigade (marechaussees te paard). Een woordvoerder van de marechaussee laat weten dat die samenwerking "heel goed" verloopt en dat er geen noemenswaardige incidenten zijn voorgevallen. "We zetten elke week vier ruiters van onze Bereden Brigade in. Daarnaast staat er ook Nederlandse marechaussee op de drie luchthavens van Parijs en op treinstation Gare du Nord, waar ze ondersteunen bij de paspoortcontroles."

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

3 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

7 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

17 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

17 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

18 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

18 uur geleden