Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen grote incidenten voor Nederlandse politie in Parijs

Geen grote incidenten voor Nederlandse politie in Parijs

PARIJS (ANP) - De ruim veertig Nederlandse agenten die in Parijs zijn ter ondersteuning van de Olympische Spelen hebben nog geen grote incidenten gehad, laat een woordvoerder van de Landelijke Eenheid weten. Wel waren de Nederlandse agenten een paar keer betrokken bij problemen in de openbare orde, "zoals dronken personen die verwijderd moesten worden", aldus de zegsvrouw. Ook in de buurt van het TeamNL Huis hebben zich "geen echte incidenten" voorgedaan voor de politie.

De Nederlandse agenten doen mee met gezamenlijke patrouilles in de straten van Parijs. Ook houdt de waterpolitie zich bezig met controles op de Seine, bijvoorbeeld of pleziervaart wel de juiste papieren bij zich heeft. "Wat dan blijkt, is dat het heel handig is dat de collega's zowel Engels als Frans beheersen", aldus de woordvoerder.

Er staan ook agenten bij de metrostations in de Franse hoofdstad. "Veel Nederlanders komen met de metro en bij aankomst zien zij gelijk een vertrouwd beeld. Nederlanders stappen er sneller op af en maken een praatje. De collega's wijzen de olympische toeristen ook regelmatig de weg", vertelt de zegsvrouw.

Er zijn ook Nederlandse marechaussees in Parijs om de Franse gendarmerie te ondersteunen bij de zogeheten Bereden Brigade (marechaussees te paard). Een woordvoerder van de marechaussee laat weten dat die samenwerking "heel goed" verloopt en dat er geen noemenswaardige incidenten zijn voorgevallen. "We zetten elke week vier ruiters van onze Bereden Brigade in. Daarnaast staat er ook Nederlandse marechaussee op de drie luchthavens van Parijs en op treinstation Gare du Nord, waar ze ondersteunen bij de paspoortcontroles."

Meer uit Binnenland

Groene Hart met 'hakken in zand' tegen windmolens verkiezingen in

ROELOFARENDSVEEN (ANP) - Gemeenten in het Groene Hart hebben in de aanloop naar de raadsverkiezingen van 18 maart hun "hakken in het zand" gezet. Wat de uitslag van de verkiezingen ook wordt: de meeste politieke partijen willen niet meewerken aan de plannen van de provincie Zuid-Holland om in het open landschap ruimte te maken voor tientallen hoge windturbines. "Die plannen moeten van tafel, alle partijen in de raad zijn daarin eensgezind", zegt wethouder Dolf Kistemaker van Kaag en Braassem.

47 minuten geleden
Vijf mensen naar ziekenhuis door woningbrand in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een woning in de Amsterdamse Herculesstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag volledig uitgebrand. Vijf personen ademden rook in en zijn naar het ziekenhuis gebracht.

51 minuten geleden
Pride en woonwagencultuur in voorselectie UNESCO-erfgoedlijst

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor Cultuur heeft vijf Nederlandse 'erfgoedelementen' uitgekozen als voorselectie voor de nominatie voor UNESCO's internationale lijst van immaterieel erfgoed. De raad legt het lijstje voor aan minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Rianne Letschert, die het besluit neemt over een nominatie bij UNESCO in 2027.

4 uur geleden
Politie schiet persoon neer in Capelle aan den IJssel

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

6 uur geleden
Prijsvrij en D-Reizen: aanzienlijk deel gestrande reizigers terug

DEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriƫren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.

8 uur geleden
Formulier gestrande Nederlanders tot nu toe 9000 keer ingevuld

DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.

11 uur geleden
Ontnemingszaak Klaas Otto uitgesteld

BREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.

14 uur geleden