Geen grote incidenten voor Nederlandse politie in Parijs
PARIJS (ANP) - De ruim veertig Nederlandse agenten die in Parijs zijn ter ondersteuning van de Olympische Spelen hebben nog geen grote incidenten gehad, laat een woordvoerder van de Landelijke Eenheid weten. Wel waren de Nederlandse agenten een paar keer betrokken bij problemen in de openbare orde, "zoals dronken personen die verwijderd moesten worden", aldus de zegsvrouw. Ook in de buurt van het TeamNL Huis hebben zich "geen echte incidenten" voorgedaan voor de politie.
De Nederlandse agenten doen mee met gezamenlijke patrouilles in de straten van Parijs. Ook houdt de waterpolitie zich bezig met controles op de Seine, bijvoorbeeld of pleziervaart wel de juiste papieren bij zich heeft. "Wat dan blijkt, is dat het heel handig is dat de collega's zowel Engels als Frans beheersen", aldus de woordvoerder.
Er staan ook agenten bij de metrostations in de Franse hoofdstad. "Veel Nederlanders komen met de metro en bij aankomst zien zij gelijk een vertrouwd beeld. Nederlanders stappen er sneller op af en maken een praatje. De collega's wijzen de olympische toeristen ook regelmatig de weg", vertelt de zegsvrouw.
Er zijn ook Nederlandse marechaussees in Parijs om de Franse gendarmerie te ondersteunen bij de zogeheten Bereden Brigade (marechaussees te paard). Een woordvoerder van de marechaussee laat weten dat die samenwerking "heel goed" verloopt en dat er geen noemenswaardige incidenten zijn voorgevallen. "We zetten elke week vier ruiters van onze Bereden Brigade in. Daarnaast staat er ook Nederlandse marechaussee op de drie luchthavens van Parijs en op treinstation Gare du Nord, waar ze ondersteunen bij de paspoortcontroles."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
19 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
6 uur geleden