Geen gezang en verkleedpartijen bij WK darts, kersttrui mag wel
LONDEN (ANP) - De gebruikelijke carnavaleske taferelen bij de WK darts in Alexandra Palace in Londen zullen dit coronajaar tot een minimum beperkt zijn. De mondiale proforganisatie PDC wil dat de 1000 bezoekers die dagelijks naar binnen mogen zich aan strenge gedrags- en kledingregels houden. Dus dit keer geen imitaties van rockicoon Elvis, geen uitdossingen als non of als engel, geen grote (oranje) pruiken en zeker ook geen massale spreekkoren en luidkeelse liederen. Dartfans in speciale kerstkleding mogen nog wel naar binnen.
"Helaas kunnen we dit jaar niemand toelaten in uitbundige kledij", liet de PDC weten. "Wie zich niet houdt aan onze regels, wordt uit de zaal verwijderd."
De bekende lange tafels in 'Ally Pally' worden vervangen door kleine tafels voor vier personen uit hetzelfde huishouden of uit dezelfde 'bubbel'. Vanaf die plek mogen de bezoekers hun favorieten nog wel aanmoedigen en kunnen ze via een app ook drank en eten bestellen.
Het WK is sinds maart het eerste evenement van de PDC dat met publiek wordt afgewerkt. Het langgerekte toernooi begint op 15 december. Normaal zitten er per avond zo'n 2500 fans in het Londense complex.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
10 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
13 uur geleden