Geen gesprekken VS en Noord-Korea over militair
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft geen contact met Noord-Korea over de militair die vorige week dat land binnenliep. Een woordvoerder van het ministerie liet maandag weten dat ook eerdere berichten over communicatie tussen Pyongyang en de Verenigde Naties over de zaak waarschijnlijk berusten op een misverstand.
De 23-jarige Travis King bezocht Panmunjom, aan de wapenstilstandslijn die de twee Korea's scheidt, en liep tijdens een toeristische rondleiding opeens Noord-Koreaans grondgebied in, waar hij werd aangehouden. Het is niet bekend waarom de militair, die onlangs twee maanden vastzat in een Zuid-Koreaanse gevangenis, dat deed.
De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie zei maandag dat de VN-missie die huist in Panmunjom inderdaad contact heeft gezocht met Noord-Korea op de dag waarop King de grens overliep. "Maar zover ik heb begrepen hebben de Noord-Koreanen alleen bevestigd dat ze dat bericht hebben ontvangen", aldus Matthew Miller, die stelde dat Pyongyang verder niet heeft gereageerd op berichten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.
8 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - Spanje geeft woensdag een aantal inlichtingenrapporten vrij over de plotselinge aankomst van tienduizenden migranten in Ceuta eind juli. De regering probeert twijfels weg te nemen over welke kennis er al op voorhand was over de toestroom en over de rol die Marokko daar mogelijk bij gespeeld heeft.
8 uur geleden