Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen geld voor imamopleiding, maar Bruins houdt deur op een kier

Geen geld voor imamopleiding, maar Bruins houdt deur op een kier

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stopt na zeven jaar met geld reserveren voor een Nederlandse imamopleiding omdat deze niet van de grond komt, maar onderwijsminister Eppo Bruins is bereid te helpen met een eventuele nieuwe poging. Zonder die 400.000 euro per jaar komt die opleiding er niet, vreest Doğukan Ergin van de bij moslims populaire partij DENK. "Doe dit niet", luidde zijn oproep aan de minister tijdens het debat over de onderwijsbegroting.

Het afgelopen voorjaar werd duidelijk dat een poging was gestrand om een erkende hbo-opleiding tot imam te krijgen. Het lukte De Vrije Universiteit, de Hogeschool van Amsterdam, hogeschool IPABO en het Contactorgaan Moslims en Overheid niet om hierover overeenstemming te bereiken. Ergin vindt dat geen reden om te stoppen met proberen.

Bruins vindt het evenwel "niet verdedigbaar" om hier na zeven jaar geld voor uit te blijven trekken, hoewel hij het maatschappelijke belang van een Nederlandse imamopleiding erkent. "De uitgestoken hand blijft", aldus de minister. Hij belooft hierover in gesprek te blijven en te helpen als een poging voor een nieuwe opleiding kansrijk lijkt.

Tot 2013 bood Hogeschool Inholland een imamopleiding aan. Maar de opleiding bleek onrendabel en werd daarom geschrapt. Er zijn wel imamopleidingen in Nederland die geen erkenning hebben, waardoor ze geen geld krijgen van de overheid en studenten ook geen studiefinanciering kunnen aanvragen.

Meer uit Politiek

GL-PvdA en CU komen met wet die kinderarmoede terugdringt

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.

2 uur geleden
Van den Brink doet 'alles wat nodig is' voor steun asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.

20 uur geleden
Palmen: toeslagenouders merken niets van opgedoken datakluis

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.

22 uur geleden
Coalitie wil bedrijven tegemoetkomen in elektriciteitskosten

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.

22 uur geleden
Kamer wil opheldering over datakluis met toeslagendocumenten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.

23 uur geleden
Jetten ontmoet oppositieleider en Nobelprijswinnaar Machado

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.

1 dag geleden
PVV steunt reparatiewet niet die nodig is voor asielwetten Faber

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.

1 dag geleden