Geen geld voor imamopleiding, maar Bruins houdt deur op een kier
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stopt na zeven jaar met geld reserveren voor een Nederlandse imamopleiding omdat deze niet van de grond komt, maar onderwijsminister Eppo Bruins is bereid te helpen met een eventuele nieuwe poging. Zonder die 400.000 euro per jaar komt die opleiding er niet, vreest Doğukan Ergin van de bij moslims populaire partij DENK. "Doe dit niet", luidde zijn oproep aan de minister tijdens het debat over de onderwijsbegroting.
Het afgelopen voorjaar werd duidelijk dat een poging was gestrand om een erkende hbo-opleiding tot imam te krijgen. Het lukte De Vrije Universiteit, de Hogeschool van Amsterdam, hogeschool IPABO en het Contactorgaan Moslims en Overheid niet om hierover overeenstemming te bereiken. Ergin vindt dat geen reden om te stoppen met proberen.
Bruins vindt het evenwel "niet verdedigbaar" om hier na zeven jaar geld voor uit te blijven trekken, hoewel hij het maatschappelijke belang van een Nederlandse imamopleiding erkent. "De uitgestoken hand blijft", aldus de minister. Hij belooft hierover in gesprek te blijven en te helpen als een poging voor een nieuwe opleiding kansrijk lijkt.
Tot 2013 bood Hogeschool Inholland een imamopleiding aan. Maar de opleiding bleek onrendabel en werd daarom geschrapt. Er zijn wel imamopleidingen in Nederland die geen erkenning hebben, waardoor ze geen geld krijgen van de overheid en studenten ook geen studiefinanciering kunnen aanvragen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Zoveel steun is om stil van te worden", aldus Richard de Mos over de winst van zijn partij in Den Haag. De Mos zegt woensdagavond samenwerking te willen zoeken "met alle partijen die aan de slag willen". Hij wil dat zijn stad "een stuk verdeeldheid" achter zich gaat laten.
18 minuten geledenOOST-VLIELAND (ANP) - Vlieland is traditiegetrouw als tweede gemeente met de voorlopige uitslag van de verkiezingen gekomen. Alleen lokale partijen deden mee op het Friese Waddeneiland. Nieuw Liberaal Vlieland werd de grootste partij met 36,7 procent van de stemmen, goed voor 4 van de 9 zetels in de raad.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Forum voor Democratie gaat ervan uit dat zijn zetel in de gemeenteraad van Amsterdam behouden blijft, en hoopt te groeien naar twee zetels. "We gaan onze ene zetel in Amsterdam zeker behouden, maar ik denk dat die tweede zetel echt wel realistisch is", zegt lijsttrekker Johan Dessing.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt donderdag pas met een tussentijdse uitslag op basis van alle getelde stemmen van de gemeenteraadsverkiezingen. Het gaat dan om de getelde stemmen op partijniveau, laat een woordvoerder van de gemeente weten. De stemmen zijn dan een keer geteld.
47 minuten geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Schiermonnikoog heeft opnieuw als eerste alle stemmen geteld bij een verkiezing. Bij de gemeenteraadsverkiezingen moesten op het Waddeneiland ditmaal 661 biljetten geteld worden.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De partij Hart voor Den Haag van Richard de Mos is met 17 zetels opnieuw de grootste geworden in Den Haag bij de gemeenteraadsverkiezingen. Dat meldt Ipsos in een exitpoll in opdracht van de NOS. Dat zijn 8 zetels meer dan in 2022.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag ligt hoger dan vier jaar geleden. Om 20.45 uur had 40 procent van de Rotterdammers gestemd.
1 uur geleden