Geen foute uitspraken; Aboukhlal terug in selectie Toulouse
TOULOUSE (ANP) - De Franse voetbalclub Toulouse heeft voormalig AZ-speler Zakaria Aboukhlal in ere hersteld. Uit onderzoek van de club en na een ontmoeting met locoburgemeester Laurence Arribagé is de directie tot de conclusie gekomen dat Aboukhlal geen vrouwonvriendelijke uitspraken heeft gedaan. De 23-jarige Marokkaanse international, die in Nederland is geboren, is weer in de selectie teruggekeerd.
De Franse sportzender RMC Sports berichtte maandagavond over een opmerking van Aboukhlal tijdens het vieren van de winst van de Franse beker in het gemeentehuis in Toulouse. Toen locoburgemeester en wethouder Sport Arribagé de spelers om stilte vroeg, zou Aboukhlal volgens de zender hebben gezegd: "Thuis praten vrouwen niet zo tegen mannen".
Toulouse besloot de voetballer uit de selectie te zetten en intern onderzoek te doen. Aboukhlal had deze week een ontmoeting met de locoburgemeester om een en ander uit te praten. Volgens de voetballer bevestigde Arribagé in het gesprek dat het bericht van RMC Sport "niet weergaf wat er werkelijk is gebeurd". De club trok dezelfde conclusie.
Aboukhlal raakte vorige week ook in een andere kwestie in opspraak. Toulouse nam hem voor de thuiswedstrijd tegen FC Nantes niet op in de wedstrijdselectie, omdat hij weigerde te spelen in een shirt waarvan de rugnummers, net als bij alle andere teams in de Franse voetbalcompetitie, de regenboogkleuren hadden.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
4 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
7 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
7 uur geleden