
Geen Formule 1-race in Turkije, wel een tweede in Oostenrijk
ISTANBUL (ANP) - De Formule 1 heeft de Grote Prijs van Turkije moeten schrappen. De reisbeperkingen als gevolg van de coronapademie maken het voor de renstallen onmogelijk het circuit in Istanbul te bereiken. De race in Turkije stond gepland op 13 juni en was al een late toevoeging op de kalender. Istanbul Park kwam pas in beeld nadat duidelijk was geworden dat de Grote Prijs van Canada in Montreal afviel wegens corona.
De Formule 1 heeft opnieuw een vervangende race gevonden. Er zal in Oostenrijk een tweede grand prix worden gehouden op de Red Bull Ring. Die race vindt plaats onder de naam Grote Prijs van Stiermarken, op 27 juni. De week erna, op 4 juli, is dan op hetzelfde circuit de Grote Prijs van Oostenrijk. De Grote Prijs van Frankrijk schuift een week op naar voren en staat nu voor 20 juni op de kalender.
Al met al behoudt de Formule 1 nog steeds 23 races dit seizoen, met ook daarbij op 5 september de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort.
Meer uit Sport
WIJSTER (ANP) - Wielrenner Christophe Laporte heeft in Drenthe de Europese titel gewonnen. De 30-jarige Fransman was na 199,8 kilometer de beste op de Col du VAM. Hij bleef na een aanvankelijke solo in de sprint bergop de Belg Wout van Aert en de Nederlander Olav Kooij, twee ploeggenoten van de Franse renner bij Jumbo-Visma, nipt voor.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft de 1000 meter gewonnen bij de NK Shorttrack in Leeuwarden. Het is haar tweede titel dit weekend, nadat ze zaterdag ook al de sterkste was op de 1500 meter. Op de 500 meter werd ze tweede.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton verwacht dat zijn ploeg Mercedes de komende zes maanden voor de grootste uitdaging in de Formule 1 komt te staan. Hamilton, die zondag in de Grote Prijs van Japan als vijfde eindigde, zei dat er grote veranderingen zullen moeten komen om met Mercedes weer mee te kunnen draaien in de top.
4 uur geledenGREATER NOIDA (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van India in de MotoGP gewonnen. De Italiaan, die vanaf pole vertrok, bleef de Spanjaard Jorge MartÃn en de Fransman Fabio Quartararo voor. Regerend wereldkampioen en WK-leider Francesco Bagnaia kwam in de veertiende ronde ten val en finishte niet.
6 uur geledenGREATER NOIDA (ANP) - Motorcoureur Zonta van den Goorbergh heeft bij de Grote Prijs van India de zesde plek behaald in de Moto2-klasse. Die klassering leverde Van den Goorbergh voor het eerst WK-punten op. Bo Bendsneyder kwam niet verder dan de 18e plek in India.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Ethiopische atlete Tigist Assefa heeft in Berlijn een wereldrecord op de marathon gelopen. Assefa realiseerde een sensationele tijd van 2.11.53. Daarmee was ze ruim 2 minuten sneller dan de oude toptijd. Die stond op naam van Brigid Kosgei, de Keniaanse die bij de marathon van Chicago in 2019 op 2.14.04 uitkwam.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Eliud Kipchoge heeft zijn favorietenrol in de marathon van Berlijn waargemaakt. Een wereldrecord zat er dit jaar niet in, maar de Keniaan zegevierde voor de vijfde keer in de Duitse hoofdstad. Met zijn tijd van 2.02.42 bleef hij boven zijn mondiale toptijd over 42,195 kilometer van 2 uur, 1 minuut en 9 seconden.
7 uur geleden